Wpis z mikrobloga

@graf_zero: Chodzi mi o to że momencie wciskania guzika fizycznie nie posiadam tych pieniędzy, więc to nie jest tak, że ktoś mi te pieniądze zabiera po naciśnięciu guzika zielonego:)
@graf_zero: właśnie oba przyciski mają pewną szansę na wygraną w przypadku czerwonego jest to 100% a w przypadku zielonego 50%. O zysku i stracie można mówić w przypadku, gdybyś musiał wykupić los na tę loterię, czyli poniósłbyś jakiś koszt. Oczywiście nie mówię tutaj o tym co jest bardziej opłacalne, zwracam tylko uwagę że żadne z tych losowań nie wiąże się ze stratą.
@keltan:
Moim zdaniem nie można porównywać 100% szansy z 50% szansą. Bo 100% szansa to już NIE JEST SZANSA.

Wchodzisz do pokoju.
Człowiek w Bieli wręcza ci 1 milion dolarów w prezencie i mówi
"możesz wyjść, albo kupić ode mnie kupon na loterię 100 miln, z szansą 50%, kupon kosztuje 1 milion"
Człowiek w Bieli wręcza ci 1 milion dolarów w prezencie


@graf_zero: Tu jest istotna różnica, człowiek w bieli wręczył mi gotówkę, w momencie składania propozycji posiadam ją fizycznie. Aby to było zgodne z powyższym obrazkiem powinniśmy to opisać w ten sposób:

Wchodzisz do pokoju.
Człowiek w Bieli mówi
"Możesz otrzymać ode mnie milion, albo spróbować wylosować 100 mln, z szansą 50%"
@graf_zero: Zwróć uwagę że tutaj masz wybór albo gotówka albo losowanie, nie możesz kliknąć przycisku gotówki a następnie wybrać loterię czy też odwrotnie najpierw spróbować loterii a jak nie wygrasz to klikasz milion. Oczywiście to tylko założenia, poza obrazkiem nie mamy żadnego opisu

Zabawa kończy się w momencie wybrania jednej z opcji, dlatego nie jesteś w stanie fizycznie stracić pieniędzy.