Wpis z mikrobloga

Czy tylko dla mnie Leonardo DiCaprio w każdym filmie poza Titanic'iem jest tą samą osobą? Przykłady
-Wilk z Wall Street
-Wielki Gatsby
-Wyspa Tajemnicy
-Incepcja
-Aviator
-Złap mnie jeśli potrafisz
W każdym z tych filmów gra bardzo podobną postać, z podobną gestykulac, stylem bycia itd. I to właśnie dlatego tak długo nie dostał oscara.
Weźmy teraz na celownik Johnego Depp'a
- Charlie i fabryka czekolady
-Blow
-Piraci z karaibów
-Edward Nożycoręki
-Transcendence
-Public Enemies
-Las Vegas Parano

Mam rację? Ja nawet do cholery nie zauważam czasami, że w filmie gra Johny Deep. Bo on w każdym filmie gra postać zupełnie inna, z zupełnie inna charakteryzacją, stylem bycia. Oglądaj film z Deepem nie ma znaczenia to, że Deep wygląda tak a nie inaczej, że ma taki a nie inny styl, on się umie dostosować, widzisz tylko zajebistą grę pasującą do danego filmu.

Szanuje obu aktorów mocno, lubie bardziej DiCaprio, ale dla mnie nie jest jakimś wybitnym aktorem.
Mirasy, jakie są wasze spostrzeżenia?
Zapraszam do dyskusji, może odmienicie mój filmopogląd :D
#film #filmy #niepopularnaopinia
  • 15
@MichalStroz: "Co gryzie Gilberta Grape'a", "Chłopięce życie", "Zjawa". Są też według mnie spore różnice w jego grze w wymienionych przez Ciebie filmach, o ile pierwsze dwa i trzeci z czwartym są podobne, to jego oddanie mega ekscentryka z Aviatora znacznie od nich odbiegało.
Co ciekawe, wśród moich znajomych panuje raczej opinia, że to właśnie Depp jest przereklamowanym aktorem, za którego nadrabia charakteryzacja i nienaturalnie przerysowane charaktery, jakie gra.
Uważam, że takie
@tubbs: Nie manipuluje, akurat te filmy widziałem, tych które ty wymieniasz nie widziałem mi się Deep zupełnie nie kojarzy jako Piratów, bo tego filmu po prostu nie lubię, oglądałem może jedną cześć.

Zauważ jedno, teraz dałeś mi filmy z Leo, przed ery Titanic'a, gdzie gra właśnie takiego chłopczyka zawsze, po Titanicu to się zupełnie odmieniło i szło w Strone postaci Aviator'a, gdy oglądam filmy z Leo widzę cały czas tą samą
tych które ty wymieniasz nie widziałem


@MichalStroz: może warto zapoznać się większą ilością tytułów, zanim wysnujesz takie wnioski

gra właśnie takiego chłopczyka zawsze


@MichalStroz: nie rozumiem, rozwiń myśl

A w deepie, poza właśnie piratami masz w ostatnim 10'leciu

-Transcendence

-Public Enemies


@MichalStroz: dlaczego akurat te tytuły? czego mają dowieść, bo znowu nie wiem o czym piszesz
: może warto zapoznać się większą ilością tytułów, zanim wysnujesz takie wnioski

@tubbs: Tytuły oczywiście nadrobię, wysnuć wnioski mogę zawsze, ale właśnie dlatego rozpocząłem ten temat, żeby poznać wasze zdanie i może odsunąć mnie od mojego ;)

gra właśnie takiego chłopczyka zawsze

No w filmie The Basketball Diaries

Skłócony z całym światem chłopak popada w kłopoty, z których jedyną odskocznią jest pisanie wierszy.

I potem stał się już postacią z Catch
@MichalStroz: Oglądajac film z DiCaprio widzę DiCaprio a nie postać graną przez niego, oglądajac film z Deepem za każdym razem widzę kogoś zupełnie innego, Zjawy nie widziałem bo mnie ten film totalnie nie interesował/interesuje, ale z Ciekawością obejrzę, skoro dostał za to Oscara to jednak pokazał, że potrafi zagrać coś więcej niż Postać z Aviatora z z jakimś dodatkiem.
@MichalStroz: bez obrazy, ale dziwnie tworzysz zdania i ciężko się to czyta

Z tego co zrozumiałem, nie oglądałeś "The Basketball Diaries", dlatego najpierw to zrób, bo ten opis jest, hmmm... durny.

Skłócony z całym światem chłopak popada w kłopoty, z których jedyną odskocznią jest pisanie wierszy.


xD

Że filmy, które wymieniłeś oprócz zjawy, to era gdy grał chłopca znanego najbardziej z Titanic'a.


Zarzucasz Leo, że grał chłopaka, w czasach gdy był
@MichalStroz z tym Deppem to brzmi jak zarzutka - facet od czasu "piratów" gra jakby był na autopilocie xD przecież postać DiCaprio w "wilku" jest zupełnie inna do tej z "wyspy tajemnic". Wygląda podobnie, to racja, ale taki już los znanych aktorów - są opatrzeni i często widzimy ich a nie postać. A co do grania jednej postaci to chyba najjaskrawszym przykładem jest Robert Downey jr po "Iron manie"