Wpis z mikrobloga

@Uchodzca_Z_Polski: Tak, obok mnie szedł starszy pan (Polak) z flagą USA, oczywiście po jakimś czasie #!$%@? się do niego dwaj pijani sebkowie, że z polską flagą powinien iść, ale szybko zostali przegnani przez otaczających ludzi.

Innych nie widziałem

edit. teraz zauważyłem, że pytałeś o kraje europejskie - nie, nie widziałem :-)
Wymieniłem kraje, z których obywatelami żyjemy w bardzo przyjaznych stosunkach (z perspektywy zwykłych ludzi a nie np. polityków).


@Uchodzca_Z_Polski: A to niby z Serbami żyjemy lepiej niż z tymi nacjami, których sie nie spodziewałes? Serbowie w rankingach sympatii sa jednymi z najbardziej nielubianych przez Polaków. Za Ukriancami, Niemcami i Litwinami.
Z krajów postosocjalistycznych, które nie były w ZSRR to jako Polacy w Serbii mamy najgorsza opinię (z powodu wpływu Rosji). Chyba
@szurszur: Dokładnie tak i rzeczywistości nie zmienią sondaże TVN-u. Niestety Serbowie nie są zbyt lubiani przez Polaków, bo wmówiono nam, że są jedynymi katami wojny bałkańskiej i rozpadu Jugosławii. Poczytaj trochę blogów podróżniczych czy nawet relacje wykopków. Poczytaj komentarze pod filmikami o naszym Marszu Niepodległości. Będziesz miał mnóstwo dowodów, że Serbowie pałają do nas sympatią.
Poczytaj komentarze pod filmikami o naszym Marszu Niepodległości. Będziesz miał mnóstwo dowodów, że Serbowie pałają do nas sympatią.


@Uchodzca_Z_Polski: Po filmikami z MN piszą srodowiska znajace sie z naszymi kibicami a nie przekrój społeczeńśtwa, więc to nie jest reprezentatywna próba.
Nie biorę swoich opinii z powietrza. Ja regularnie czytam najpopularniejsze portale w wielu krajach postsocjalistycznych i komentarze pod nimi i nie znam kraju na Bałkanach gdzie byłoby tyle niechęci do Polaków