Wpis z mikrobloga

POMOCY!!

Mam dość skomplikowaną bryłę złożoną z trójkątów. Potrzebuję wymiarów każdego z trójkątów w rzucie. Praktycznie nie znam autocada w wersji 3d. Jak do tej pory udało mi się ustalić komendę UCS i dostosowywanie współrzędnych "świata" do każdego z trójkąta, tak aby oś Z rzeczywiście była prostopadła do jej płaszczyzny. Wtedy mogę zacząć wymiarować. Sposób ten jest potwornie niewygodny, do tego sama komenda UCS działa jak upośledzona.

Jest możliwość zrobić to w jakiś inny, łatwiejszy sposób? Trójkąty te pójdą do wycinki laserem, więc najlepiej jakbym miał je poustawiane obok siebie na płasko w rzeczywistych rozmiarach. Próbowałem je położyć ale komenda "rotate" nie chce współpracować. Błagam o pomoc (,).

#3d #autocad #cad
Pobierz peetee - POMOCY!!

Mam dość skomplikowaną bryłę złożoną z trójkątów. Potrzebuję wym...
źródło: comment_DwyOjIPjt0Qh7SxBgpARxTDeheLfKELt.jpg
  • 9
@peetee: komenda ucs/face - wybierasz trójkąt. komenda plan/current ucs - masz teraz zorientowany widok na dany trójkąt, teraz solidedit/ face /copy i skopiuj sobie ten trojkąt gdzieś na bok, rozbij i masz jego krawędzie w 2d. wytnij je, wlacz widok top i je wklej i tak kazdy trójkąt koło siebie ustawisz
@przemd11: Ok, Twój sposób chyba będzie dobry, z tym że te trójkąty są importowane ze sketchupa i gdy robię komendę ucs/face to cad mi wypluwa "no 3d solid, surface or mesh detected". Mogę każdy trójkąt szybko oblecieć czymś co cad mi przeczyta ale właśnie nie wiem czym. Próbowałem Pline, ale on się chyba tylko odnosi do 2d.

@Kashmirr: właśnie chyba jeśli nie dam rady to spróbuję te trójkąty położyć po
@peetee: ehh, masz jeszcze komendę align, możesz zalignować wszystkie trójkąty osobno ale trzema punktami ( pewnie po rozbiciu tej bryły) do jakiejś geometrii która leży na płasko i będziesz mieć wszytko płaskie
Aha, to co pokazywałem na początku to tylko był kawałek całej bryły. Żeby się nie pojawiły komentarze "ale przecież to nie jest twoja bryła ;)". Sprawdzałem w maxie wymiary. Wszystko się zgadza.