Wpis z mikrobloga

@maurocantoro: o to chodzi w balansowaniu klas, sam gram północą a te karty były za mocne,
Filippa
-cały rząd złotych jednostek? -no problem bro
Trebiusze
-czyli chcesz mi powiedzieć że zaczynasz turę z 2 kartami na stole mającymi razem 50 ataku i z którymi nic nie mogę zrobić a dodatkowo co 2 tury zabierają mi razem 4 ataku ze stołu??? pozwól że się poddam
Priscilla
czyli chcesz powiedzieć że 1 karta
cały rząd złotych jednostek?


@Olusare: i to było zarąbiste, teraz będzie kaszan

czyli chcesz mi powiedzieć że zaczynasz turę z 2 kartami na stole mającymi razem 50 ataku i z którymi nic nie mogę zrobić a dodatkowo co 2 tury zabierają mi razem 4 ataku ze stołu??? pozwól że się poddam


@Olusare: ale wiesz, że można niedopuścić do rozwinięcia tych trebuszy? ;) można też się zabezpieczyć przed ich atakami ;)
@epi

ale wiesz, że można niedopuścić do rozwinięcia tych trebuszy? ;) można też się zabezpieczyć przed ich atakami ;)

Ale jak ktoś spasuje a Ty masz kart do combo to droga wolna i nie zwsze masz karty do pozbycia się ich

A złote karty powinny być nietykalne

o ile dobrze zrozumialem, to teraz bedziemy wiedziec, jakie beda te 2 inne, tylko bedzie mozna wybrac, ktora zagramy jako pierwsza :D

Wybierasz która zagrasz
@Olusare: Akurat argument z 50 ataku jest glupi, bo kazda karte mozna wyboostowac na 12 pktow, pozniej dac wilkolaka, dac foltesta, nobilitacje i sie ma prawie 50 ataku w 2 kartach. Co do drugiej czesci zdania z zabieraniem 4 pktow to ok, ale te 50 to mozna uzyskac nawet za pomoca 2 kart.
@Olusare: Dlatego mowie, ze glupi, bo kazda jednostke mozesz tak wyboostowac. Mozesz wyboostowac nawet medyka. 3 pkt + jaskolka (8)=11 x 2 (rog) = 22 dajesz foltesta = lacznie 44. Oczywiscie wczesniej wilkolak, a pozniej nobilitacja. Wychodzi to samo. WIec jedynym argumentem przemawiajacym za tym, ze trebusze sa zbyt OP jest fakt, ze co 2 rundy 2 WT zadaja 4 pkt obrazen, a nie to, ze maja 50 pktow.
@adisont2009 op jest to że koleś musi uzbierać 50 pkt tracąc na turę 2 ataku a Ty nic nie musisz robić i jesteś w stanie zaoszczędzić dużo kart albo wygrać 2 turę bez większych problemów
op jest to że koleś musi uzbierać 50 pkt


@Olusare: ale on tez moze bardzo łatwo uzbierac duzo punktów

rojem potworów mozesz spokojnie zdobyc z 300 ;)
havekarskim wsparciem tez mozesz sporo

w jednym i drugim przypadku duzo wiecej, niz maja te trebusze ;)

juz nie wspominajac o kartach, ktorym rosnie atak, gdy jakies inne sa atakowane
@Olusare: Dalej nie rozumiesz. Dajesz zly argument dla trebuszy. Zakladajac, ze mamy juz 2 runde (zostaly mi 2 WT z poprzedniej rundy), a ja spasowalem juz na poczatku, to ty majac powiedzmy 6 kart (bo w 1 rundzie zuzyles 7 kart) musisz uzbierac 50 punktow + 20 punktow (co 2 tury zostaja ci odjete 4 punkty) = 70 punktow. W tym momencie rzucasz karte i pasujesz i jest 1-1 i zostaje
Ale jak ktoś spasuje


@Olusare: a jak ktos rzuci pogode to gówno zrobisz, jesli nie masz słońca :P

trzeba się liczyć z kartami, jakie może mieć przeciwnik i uważać co się kiedy robi ;)
@Olusare: no super, ale przeciwnik ma wtedy ponad 100 :P

widzę że nie przemawia do Ciebie przewaga 50 pkt na początku tury przy równej ilości kart w ręce


@Olusare: nie przemawia, bo w innych taliach masz inne przewagi, często dużo większe, a istotą dobrej taktyki jest nie pozwolenie, by przeciwnik się dobrze rozwinął ;)

a teraz to bedzie jeszcze łatwiejsze, skoro bomba dwimerytowa bedzie tez resetowac złote karty :P
@epi jak ma ponad 100 to będzie to albo 1 tura i w 2 nie będzie miał kart , albo 2 a ja 1 wygrałem więc tak i tak jest bardzo duża sansa ze wygram :)