Wpis z mikrobloga

Szukając elementów scenografii w domu trafiłem na półce ze starymi książkami na taki oto okaz, chyba moja najstarsza książka w kolekcji: 184 letni Nowy Testament wydrukownay w Lipsku. Po szybkim dochodzeniu rodzinnym dowiedziałem się też krótkiej historii tej książki: należała do mojej pra-pra-babci, babci mojego dziadka, przechowywał ją jego brat. Trafiło to do mnie po śmierci stryjka, zostało uratowane przed wyrzuceniem na śmietnik przez drugą odnogę rodziny która sprzątała mieszkanie i nie uznała takich książek za wartościowe. Brak słów dostacznie obelżywych na takie podejście.

I teraz pytanie jak to odświeżyć by dotrwała do 200 rocznicy wydania? oddać do introlgatora? poprosić o nową okładkę, która jest już w dość dobitym stanie? Czy może do konserwatora i poprosić o zabezpieczenie okładki i książki w takim stanie jak jest? Na razie wlożyłem ją w foliową koszulkę, dokładnie zawinełem i zakleiłem taśmą na szczelnie.

#ksiazki #historia #biblia #starocie #introligator
Pobierz q.....q - Szukając elementów scenografii w domu trafiłem na półce ze starymi książkam...
źródło: comment_fosl5OYQdCeKUon2ZqX5GcfBkqPwWZ2x.jpg
  • 7