Wpis z mikrobloga

Cześć

Mam pytanie do fachowców od audio.

Po przeprowadzce musiałem się urządzić w małym pokoju (obrazek poniżej) i mam trochę problem z niskimi częstotliwościami. Chodzi o to, że bas jest zbyt mocny i taki wydłużony, wyciągnięty, przez co nieprzyjemny. Moje kolumny zamocowane są do ściany na takich uchwytach (mocowanie od spodu). Za kolumnami jest mniej więcej 20 cm do ściany.
Niestety kolumny mają otwór bass reflex z tyłu, co pewnie pogarsza całą sprawę.

Moje pytanie, czy uzyskam poprawę montując jakiś materiał za kolumnami? Jakąś gąbkę, płytę? Czy lepiej wymienić kolumny na takie z bass reflex'em z przodu? Regulacja basu za pomocą EQ daje efekt ale wtedy basu jest za mało i dźwięk jest mało nasycony.

#audio #muzyka trochę #elektronika i trochę #diyaudio
Milql - Cześć

Mam pytanie do fachowców od audio. 

Po przeprowadzce musiałem się...

źródło: comment_7GWpA0Q7cVdLurcKvw93FknNh4o3crWN.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@Milql: żeby nawet małe monitory zagrały jak trzeba muszą mieć jakieś 80 cm od każdej ściany i ze 2m od siebie, tak uogólniając

Nic nie zrobisz, zatkaj bassrefleks, wywal poprzez eq srednio niskie czestotliwosci i tyle
  • Odpowiedz
@DefinitiveFluffy: No nie mam szans na takie ustawienie o jakim piszesz :(
Najgorszy jest oczywiście róg czyli lewa kolumna. W eq w Foobarze wyciąłem 120 - 130 Hz i nie jest tak tragicznie.

A co sądzisz o kolumnach bliskiego pola? One są używane w studiach nagraniowych itp.
  • Odpowiedz
@wetheflamers: właśnie już wyciąłem jest lepiej w muzyce z Foobar'a ale nie mam lekarstwa na muzykę YT itp...

Co sądzisz o kolumnach bliskiego pola? Słyszałeś o tym?
  • Odpowiedz
@Milql: Bliskiego pola często mają właśnie wbudowany eq który obcina wyższe częstotliwości basu które rezonują, jeden #!$%@? w takim metrażu nic nie zrobisz, jedyny sens to porządne głośniki komputerowe z niedużymi satelitami, coś jak Bose Companion 3 albo #!$%@? jakieś Creative, które może zagrają klasę niżej ale przynajmniej będzie się dało słuchać, bo nie ma nic gorszego niż duszące się kolumny i zamulony dźwięk. Poza tym jak wyżej, kolumny za wysoko,
  • Odpowiedz
@DefinitiveFluffy: Też myślałem, żeby je odkręcić i wymienić na jakieś zwykłe komputerowe głośniki. Dawniej miałem je ustawione idealnie do odsłuchu niżej, szerzej i dalej od ściany. Tu chyba tylko słuchawki mi pozostają. ... :(
  • Odpowiedz