Wpis z mikrobloga

@localh0st przede wszystkim chodzi o ciągłą analizę tego co dzieje się na drodze. O to ze patrzymy przez szybę 2 poprzedzających nas pojazdów i obserwujemy czy ktoś daleko nie blyska światłem hamulca. O to ze skupiamy wzrok na wielu elementach na raz
  • Odpowiedz
  • 5
@urwis69
@Jofiel
@PMV_Norway
@localh0st

tak precyzujac wyniki badan, bo Norway juz widze filozofię prowadzi.

Najlepiej to Jofiel i host napisaliście w skrocie, bez zbędnego pieprzenia :D.

a wynik brzmial tak cytujac artykul, który czytalem jakis czas temu
" Motocyklisci przez to, ze jezdza roznymi typami pojazdów, maja wieksza świadomość zagrozen na drogach jak i to, ze nie sa na drodze sami. Zwracaja uwage jak wazne jest skupienie i przede wszystkim ograniczone zaufanie
  • Odpowiedz
@Stitch: Teraz sie czepiasz dla samego czepiania. Wiem ze tak lubisz i nic na to nie poradze.
Faktem jest ze przez jazde na jednosladzie cwiczymy inaczej widzenie peryferyjne, inaczej skupiamy wzrok na szczegolach, co pozwala wylapywac detale.
Czy masz swiadomosc, ze obracajac glowe, tak naprawde tracimy zdolnosc pstrzegania, ze postrzeganie sklada sie z sekwencji itd?

Wracajac do mojej wypowiedzi, to nie zadna filozofia tylko rozszerzenie wypowiedzi.
  • Odpowiedz
  • 0
@PMV_Norway kula w plot, bo ostatnimi czasy to ja sie w ogole nie wypowiadam ( )

a jak pijesz do PC, to sorry, ale proponujesz ludziom cos co nie wszedzie dziala tylko dlatego, ze ktos tak gdzieś napisal, ze u Ciebie jest ok. Wydaje mi sie, ze nie wiesz czym do konca jest PC :)
  • Odpowiedz
@Stitch: No ale co cie meczy, ze napisalem, jak wyglada sposob postrzegania osoby, ktora jezdzi motocyklem, przeciez na ten temat bylo tysiace opracowan.
Ale lepiej napisac, ze jak widzisz prowadze filozofie.
  • Odpowiedz
bo nie sa do nich przyzwyczajeni i nie wylapuja malych elementow w lusterku, gdyz mozg szuka dwoch zrodel swiatla,


@Stitch: Problem pochodzi od braku treningu wzroku.
Gdzies w sieci byl filmik jak pracuje oko Vettela, w czasie prowadzenia bolidu F1.
Do tego dochodzi jak napisales wyzej zwykla ignorancja, zwyczajowo spoglada sie w lusterko raz na czas.
  • Odpowiedz
@Jofiel: co ta łapa taka ogromna, że nawet kubek ma specjalny :D przecież ten palec wskazujący jest wielkości trzech moich :D
zaciekawiłeś, dokształcę się kto to za pan i może kiedyś błysnę w jakieś rozmowie ^^
  • Odpowiedz