Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób posiadających kindle pw3 oraz voyage. Czy warto dać 70 euro więcej czy to po prostu strata pieniędzy? Albo ile waszym zdaniem powinna wynosić różnica? Bo przymierzam się do zakupu swego 1 kindle, którego będę użytkować głównie w aucie. W sumie to i tak czekam na jakąś obniżkę cenową (liczę na black friday).
#kindle
  • 7
@verb666: mam PW3, Voyage nigdy nie miałem w rękach. Co by tu powiedzieć, dopłaca się chyba tylko za te fizyczne przyciski i inną obudowę (mniejsza i lepszy materiał). Reszta jest praktycznie ta sama. Niech się ktoś z Voyage lepiej wypowie xD

No i światełko jest ustawiane automatycznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oszczędność 3 sekund.
@casadin: chciałbym właśnie usłyszeć opinię osoby co ma np. OW3 oraz korzysta(la) z Voyage, np. w ciemnym pomieszczeniu. Bo jak wspomnialem. będę czytać głównie w aucie a teraz mamy taką porę roku, że ciemno będzie i nie wiem czy pw3 da radę. Czytałem, że Voyage ma lepsze oświetlenie, dlatego główne biorę go pod uwagę ale cena trochę zaporowa. Dlatego każda opinia jest dla mnie cenna :)
Bo jak wspomnialem. będę czytać głównie w aucie a teraz mamy taką porę roku, że ciemno będzie i nie wiem czy pw3 da radę.

@verb666: wnioskuję, że Ty też nie miałeś żadnego kindla ze światłem w rękach?
@verb666: ja czytam tylko i wyłącznie wieczorami w całkowitej ciemności i jest w porządku
( ͡° ͜ʖ ͡°) Można fajnie ustawić moment w którym ekran nie jest zbyt ciemny, ale też nie razi oczu. O podświetlenie się nie martw, zwróć uwagę na pozostałe różnice i zadaj sobie pytanie czy potrzebujesz tego i czy chcesz za to dopłacić.
@verb666: "dać radę" to da radę, tj będziesz mógł komfortowo czytać, każdy paperwhite, nawet pierwszy model. I za dnia, i w całkowitej ciemności i w dowolnych stanach pośrednich. Różnice są subtelne i dotyczą np barwy światła. I choć też nie miałem przyjemności obcowania z voyage, to miałem z przekrojem generacji pw i tam jest po prostu świetnie. I tam na pewno nie ma żadnej rewolucji i to nie jest tak, że
@verb666: Mialem PW3, teraz mam Voyage, oprocz tego ze jest lzejszy i ladniejszy to cisnieniowe przyciski bardzo fajnie mi sie uzywa (mozesz trzymac na nich palce caly czas i tylko dociskac, sila nacisku jest konfigurowalna) a automatyczne dostrajanie jasnosci tez daje rade. Wiecej roznic nie znam. Ocen sam czy jest to dla ciebie warte 70 euro. Dla mnie bylo i nie zaluje, ale pewnie zalezy to od sytuacji materialnej.