Wpis z mikrobloga

Rano, przeglądając tagi przeczytałem wpis Mirka, który pisał o tym jak to dużo ludzi piraci gry... chciałbym wiedzieć jak to wygląda u Was :) Wydaje mi się, że w czasach #steam #g2a, kinguina, bundli i innych stron/portali/promocji jest już zupełnie inaczej i nie piraci się tak gier na potęgę jak kiedyś.
#pytanie #ankieta #gry

Czy ściągasz pirackie gry?

  • Nie :) szukam różnych promocji 33.3% (461)
  • Nie :) kupuję jak leci bez względu na cenę 5.9% (81)
  • Tak >:D ściągam wszystko jak leci 13.7% (190)
  • "kupuję" na allegro, udaję Rosjanina itp. 0.9% (13)
  • Tak :) ale tylko żeby przetestować a potem kupuję 9.0% (125)
  • Zdarza mi się czasami, jak nie mam PLN,€,$ etc. 25.2% (349)
  • Nie gram w gry bo trzymam kredens 11.9% (164)

Oddanych głosów: 1383

  • 49
@carlosglog: dlatego jest ankieta, żeby anonimowo sobie kliknąć jak nie chcesz się wypowiadać :)
ja np. kiedyś piraciłem mocno, ale to były czasy sprzed torrentów ba! kupowałem cdki na giełdzie we Wrocławiu, nawet kupowałem na allegro piraty xD i... kupowałem gry nawet wtedy kiedy nie było ustawy antypirackiej :D
@acidd: Piraciłem za guwniaka jak chyba większość z nas, obecnie jestem po trzydziestce, i od dobrych 20+ lat nie pirace, w ogóle, wypunktuje dlaczego.

1 Gry są stosunkowo tanie, nie wszystkie ale większość, poza tym, co jakiś czas są promocje czy oferty.

2 Nie jestem cebulakiem i nie żałuje sobie na grę - gry, bo równie dobrze kasę trzeba wydać na wszystko, czy to jedzenie, opłaty - rachunki, jedzenie, i w
@acidd: kiedyś za podwieka kupiłem sobie Crashday, wszystko było dobrze póki płyta nie rozleciała się w napędzie. Napęd do wymiany a i płyty nie mogłem wcześniej skopiować aby działała bo jakiś sekurom. Trauma do czasów teraźniejszych.

Rok temu stwierdziłem że koniec, kupiłem Spintires bo fajna gra, zanim dobrze pobrałem wychodzi na jaw że dev nie dostaje pieniędzy od wydawcy, pacze przestają wychodzić i podkładane są bugi w kodzie (oficjalnie to były
@acidd: Jakies 15 lat temu na gwiazdkę dostałem Baldur's Gate w dużym pudełku z instrukcja i mapka w wersji 6CD. Katowałem te grę ja, moi bracia i koledzy moi i braci. Jakieś 2 lata temu będąc w sklepie widziałem płytę z legendami RPG w tym BG1, BG2, PT i cos tam jeszcze. Z sentymentu kupiłem. Jako ze gry byly na DVD stwierdziłem ze nie będzie problemu podczas instalacji z przekładaniem nośników.
Rano, przeglądając tagi przeczytałem wpis Mirka, który pisał o tym jak to dużo ludzi piraci gry... chciałbym wiedzieć jak to wygląda u Was :) Wydaje mi się, że w czasach #steam #g2a, kinguina, bundli i innych stron/portali/promocji jest już zupełnie inaczej i nie piraci się tak gier na potęgę jak kiedyś.

#pytanie #ankieta #gry
pirace wszystko od zawsze. jedynie teraz nie mam zapalu do grania bo gram w życie więc na
@acidd: po co te uśmieszki w ankiecie

Sam kiedyś piraciłem. Teraz wolę grę kupić aby docenić twórcę gry, jest multi, aktualizacje itd.
Jednak ostatnią grę kupiłem rok temu bo ciągle gram w jedno darmowe MMO alb stare gry single które ma m od dawna: gothic, kotor,
@Izaro: bo ja robię ankiety to zazwyczaj daję emotikony taka wewnętrzna siła ekspresji która pcha mnie do pokreślenia emocji, które towarzyszą mi podczas pisania
@acidd: za gówniaka korzystałem z promocji na zatoczce; później kupowałem opierając się na reckach; po chłamie jaki zaserwowano mi w D3 przestałem kupować uprzednio nie sprawdzając czy gra jest dobra, pobierając 'demo' z zatoczki. Recenzenci za #!$%@? kolby wydawcom i wydawcy za #!$%@? kolby recenzentom powinni do sztumu iść przed piratami.
Piraciłem od dziecka, kupowałem gry jeszcze płacąc za nie złotówkę od dyskietki. Od kiedy mam dobrą pracę jednak i 0 wolnego czasu na gry, to z rozmachu kupiłem już jakieś 600 gier, plus dwie konsole. Takie Diablo III kupiłem niedługo po premierze, gry nawet nie włączyłem, potem po premierze na XONE kupiłem D3 znowu i do dziś nie zagrałem ani w jedno ani w drugie. To tylko jeden przykład z wielu, praktycznie