Wpis z mikrobloga

hejo,

rozwaliłem zderzak w samochodzie i potrzebuję go wymienić jednak nigdzie nie ma takiego w takim kolorze.
Moje pytanie to czy lepiej kupić nowy zderzak (zamiennik) za 250zł i zlecić do lakierowania czy używany w kolorze granatowym za 200zł i też zlecić do lakierowania? Czy cena lakierowania bedzie roznila sie w zaleznosci od tego jaki kolor zderzaka był wcześniej?

#moto #naprawa #lakiernictwo #samochod #serwissamochodowy #krakow
  • 5
@mateks: Zamiennik tylko dobrej jakości i z dobrymi opiniami, bo może nie pasować. Używka może być w różnym stanie i będzie potrzebowała więcej przygotowania do malowania. Ja do Peugeota 207 kupiłem używkę w czerwonym kolorze, lakiernik dał dupy po całości i po roku w miejscu, gdzie zderzak przechodzi w plastikowe nadkole zaczął schodzić błękitny lakier.

Z ciekawości: jaki to samochód?
@mateks: cena w zależności od koloru różni sie ilością lakieru bazowego (kolor)Z doświadczenia wiem że szybciej,krócej i łatwiej dla lakiernika jest pomalować kolor pasujący, a wiadomo że im lakiernik ma łatwiej tym lepszy efekt ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeżeli chcesz pomalować czerwony na granatowy to trzeba pokryć cały zderzak innym kolorem więc już kupa kasy idzie na sam kolor. Łatwiej jest lakiernikowi zaszpachlować dziurawy zderzak ale pasujący
@mateks: raczej nie warto tego naprawiać :D dać formalnie sie da ale szkoda czasu i materiałów. A co do samego malowania zderzaka to musisz rozmawiać z samym lakiernikiem którego będziesz chciał zatrudnić do tej roboty bo on może miec inne podejście, poza tym musisz wiedzieć czego chcesz a nie dawać sie na coś naciągać. No i udawaj znawce :D używaj słów "zmatowić, baza, lakier bazowy, lakier bezbarwny, szpachla do tworzyw sztucznych"