Wpis z mikrobloga

Uwielbiam kulturalnych kierowców na drodze !

Dzisiaj wracając do stolycy przed miejscowością Zbuczyn miałem zamiar wykonać manewr wyprzedzania TIRa. Przymierzałem się do tego dosyć długo, bo Astrą 1,7 nie poszaleję i warunki nie pozwalały za bardzo (ciemno, temp. ok. 0 stopni i dodatkowo mokra nawierzchnia)... Ku mojemu zaskoczeniu jadący przede mną TIR nie dość, że zjechał na prawo, mignął kierunkowskazem, dając mi do zrozumienia, że mam wolne, to jeszcze w trakcie wyprzedzania poświecił długimi, żeby oświetlić mi drogę!! Takich kierowców to ja szanuję strasznie! Miło mi się zrobiło! Stawiałbym kompot. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tir #czujedobrzeczlowiek #kierowcy #polskiedrogi #lubelskie
  • 33
  • Odpowiedz
  • 3
@Arveit Akurat ten mial chyba polska rejestracje, ale reki uciac sobie nie dam ( ͡° ͜ʖ ͡°) niewazne skad, wazne ze sloma z butow nie wychodzi. Zyczylbym sobie wiecej takich kierowcow na drogach. Byloby bezpieczniej. @MikiPL nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka ;)
  • Odpowiedz
@wojtekwu: Dziś na a4 wpuściłem tira na prawy pas (wjeżdżał na autostradę) odskakując na lewo, w zamian podziękował mrugnięciem długimi i krótkim "dzięki kolego" na radyjku.
Coś zaczyna topnieć stereotyp korowcy tira jako chama i dupka :)
  • Odpowiedz
@wojtekwu: mieszkam w Belgii, raz widzę niedaleko mnie krąży tir na pl blachach od dłuższego czasu. Zatrzymuje bo często im pomagam bo w okolicy #!$%@? oznaczone nawet w GPS.
Typ schodzi na ziemię i po rusku nawija xd aż się zdziwiłem. Więc możliwe że białorusek
  • Odpowiedz
@wojtekwu sytuacja najlepsza z możliwych, teraz u nas na drogach dużo kultury i dobrych nawyków. Sam jeżdżę dosyć dużo (jak na typowego Polaka nie przedstawiciela) - około 25kkm rocznie i widzę duża poprawe kultury :)

bo Astrą 1,7 nie poszaleję

Nie silnikiem się szaleje, tylko prawą noga - ja mam astre 1.6 ze 101km i uwierz, że poszaleć idzie :D
  • Odpowiedz
@wojtekwu: tez miałem podobna sytuacje wracałem z jakiegoś tam pensjonatu w górach droga przez las ciagle zakręty ogólnie nie było szans na wyprzedzenie tira, a tu nagle zatrzymuje sie na krótkiej prostej daje kierunkowskaz i mnie puszcza a miałem jeszcze jakieś 50km wiec było miłe zaskoczenie
  • Odpowiedz
@wojtekwu Widać, że to wykop, bo jedyne co piszą, to że pewnie był pijany, albo mu przeszkadzałeś. A tak naprawdę, to dość normalne, tylko prze głupie blokowanie pasa i że każda taka akcja musi być nagrana i wrzucona w internet, tworzy się ułuda, że wszyscy tak jeżdżą, stąd też Twoje zdziwienie.
Generalnie kultura na drodze odpłacana jest kulturą, a chamstwo chamstwem.
  • Odpowiedz
Kiedyś jak jechałem tez zwykła drogą ciężarówka wlekla się niemiłosiernie a nie było jak wyprzedzić.Kierowca zobaczył w lusterku ze przytamowal trochę ruch za nim i zjechał na przystanek PKS przepuscil wszystkich i spowrotem włączył się do ruchu
  • Odpowiedz
@wojtekwu: jak się jedzie przy małym ruchu, gdzie takie wyprzedzanie cokolwiek daje, to dosyć często ludzie sobie pomagają.

najgorzej jest jak ludzie wracają z długiego weekendu, ruch jak #!$%@?, A tu się jakis debil jeden z drugim co chwila pcha, żeby na 200km być 2km przed nami. wtedy każdy #!$%@?, bo a to musi zjechać żeby się nie zabił idiota, a to się #!$%@? bo mu nie ustapia. I brakuje bigosu
  • Odpowiedz
@WymieniamSwiece: niestety wiekszosc to chamy i prostaki wymusi pierwszenstwo to zamiast przeprosic to jeszcze Cie zwyzywa
ale mialem raz przypadek ze "tir" skrecil nagle bez kierunkowskazu i na cb spytalem "nie dzialaja Ci kierunkowskazy czy nie uzywasz?"
i odpowiedz mnie zaskoczyla "przepraszam nie widzialem ze ktos za mna jedzie"

@WutkaBXL: mam jednego klienta ktory zatrudnia ukraincow i tez smigaja na pl blachach
  • Odpowiedz