Wpis z mikrobloga

Dlaczego polski Internet, w tym Wykop, pełne są bluzgów? Dlaczego tak pełno śmiecia jest w tym miejscu? Ponad 90% używa bluzgów, ciągle, na każdy temat, w każdym kontekście. Dlaczego nikt tego nie blokuje?

W innych krajach doskonale znają polskie przekleństwa, a wielu rodaków to bawi. Bawi to, że polskie bluzgi są tak znane. Nie razi Was to? Gdy jedziecie do innych krajów to wszyscy ciągle używają f**, czy innych słów w danych krajach? Słyszeliście gdzieś to? Nagrania typu "fail" z Zachodu są pozbawione bluzgów, a jak jest z Polski - jest jakaś k*, ch*, p*.

Czy nie dałoby się oznaczać na Wykopie treści z bluzgami jako +18? #bluzg #bluzgi #przeklenstwa
  • 26
@new_micra: Ja Ci powiem dlaczego! W Polsce przekleństwa są na porządku dziennym, biskup klnie, prezydent klnie to jest normalne jeśli #!$%@? jest powtarzana przez każdego to nie jest ona #!$%@?Ą jest ona zwykła #!$%@?ą jest tak samo brutalna i zła jak sosenka.
@new_micra: nie tyle polski internet, co w naszym kraju mamy cudowne możliwości do kreatywnego wymyślania bluzgów. "f" word nie jest tak często używane nawet w fail kompilacjach, bo jest tylko jedno, więc objęte jest także większym ostracyzmem. A u nas? xD dodaje pikanterii, zależnie od kontekstu i rozmówcy. Bez przesady, nie jest tak źle, plus kompletnie nie obchodzi mnie to, że obcokrajowcy mogą znać nasze bluzgi i się z nich śmiać.
@Finsky: bo to świadczy o naszej kulturze, bardzo nisko świadczy, świadczy o naszym upadku, choć ludzi na Wykopie to bawi... Dzisiaj jestem na Litwie. Idę sobie galerią handlową - ktoś się wydziera - Polacy, bluzgają. Nie, to nie jest normalne.

W Polsce brak ostracyzmu - wszyscy naokoło bluzgają. Pamiętam prawie 40 lat temu, gdy mój śp. dziadek powiedział "#!$%@?" - powiedział to tak, by dzieci nie słyszały - ja słyszałem. Teraz?
@Wybroczyna: zobaczymy co powiesz, gdy tak powiedzą do Ciebie Twoje dzieci. Ciekawi mnie jak wtedy się do tego odniesiesz? W końcu to normalne?

I normalne jest odpowiadanie do innych w ten sposób? Z bliskimi też tak rozmawiasz? Gdy ktoś zwróci Ci uwagę to go opluwasz? No sorry, coś się ludziom w głowach poprzestawiało. Co innego rozmowy prywatne, co innego publiczne.
@lubiesernik: Ale tu nie chodzi o całkowite zablokowanie przekleństw, jestem na tyle dużym chłopcem, że sobie z tym radzę, ale nie rozumiem dlaczego cały Internet zasłany jest polskim bluzgiem, nie dotyczy tylko Wykopu, ale całego Internetu. Margines stał się normą. I nikt sobie z tego nic nie robi.
@Jendrej: uważasz, że jest to zabawne? Poważnie? Na Wykopie jest pełno filmów z ludźmi, którzy robią coś złego i jeszcze zamiast przeprosić, bluzgają. Dzisiaj jest rowerzysta, któremu ktoś zajeżdża drogę i zamiast przeprosić opiernicza.