Wpis z mikrobloga

Każde z działań podejmowanych przez obecnych rząd utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że spełnia obietnice tylko dla swoich wyborców - ich działania są skierowane albo do biedoty (sensu stricte) albo do biedoty intelektualnej. Innego wyjścia nie widzę. Może dlatego, że też innych wyborców nie mają, a tych w Polsce jest najwięcej.

Wyliczam:

1) 500+ - biedota
2) Kwota wolna - biedota
3) Obniżenie wielku emerytalnego - biedota/biedota intelektualna
4) Reforma edukacji - BIEDOTA INTELEKTUALNA (celowo z dużych liter)
5) Reforma mediów publicznych - biedota intelektualna

#bekazpisu #neuropa #polityka
  • 72
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: A czemu reforma edukacji jest takim problemem? przyznam ze nie zagłebiałem się w ten temat. Rozumiem ze dla nauczycieli to może być problem jak cześć z nich straci prace, a poza tym? (Nie neguje ze nie jest zła, po prostu nie wiem)
  • Odpowiedz
no tak gimnazja lepsze:) lol, całe szczęście się nie załapałem... jak patrzyłem czego uczy się moja kuzynka z gimbazie o ręce opadały. Poziom w gimbazie jest tragiczny, pomijam to że na maturze musiałem mieć 51% a teraz przy progu 30% jeszcze nie zdają... ja piedole. Do czego zmierza edukacja.
  • Odpowiedz
@Gottek: @tata-szymona: latała tabelka z zapowiadana liczba godzin z przedmiotow fizyka, chemia, geografia i biologia. W starym systemie wychodziło w sumie 28, z gimnazjami 24, a w nowym 21 albo 20 juz nie pamietam. Zwiekszy sie liczba godzin historii. Nie bylo podane, co z religia, jak dołożą kosztem tych przedmiotow to jebne ze smiechu.
Myslalem, ze wroca do tego, co bylo wczesniej w tej kwestii, a oni jeszcze chca obciac
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: no wow, szybko sie zorientowałeś - jeszcze to włażenie w dupe kościołowi i miesięcznice smoleńskie w telewizji...

ograniczenie obrotu ziemią rolną, żeby POLSKI ROLNIK mógł uprawiać POLSKĄ ZIEMIĘ i żeby jej ceny nie zawyżali niemieccy spekulanci

chcesz kupić sobie pole? #!$%@?, nie możesz, może tylko a) rolnik b) państwo c) kościół
trudno o mocniejszy przykład pisania prawa "pod swoich"
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: A co ma wspólnego posiadanie dzieci z biedą?


@erbo: nic ALE jak ktoś jest biedny to go kupisz tym 500+ a jak ktoś biedny nie jest bez znaczenia czy finansowo czy umysłowo to te 500+ ma w dupie. Ja dostaję 500+ ale nawet dopłacę by sobie dobra zmiana odeszła bo co mi po 500+ jak w podatkach dopłacę więcej a w bonusie dostanę upadek gospodarki kraju i bardzo marne
  • Odpowiedz
nic ALE jak ktoś jest biedny to go kupisz tym 500+


@DzonyNajedzony: Czyli uważasz że większość Polaków to straszne biedaki, bo dla większości te 500zł to znacząca kasa.

bo co mi po 500+ jak w podatkach dopłacę więcej


@DzonyNajedzony:
Po pierwsze to obecnie nie dopłaciłeś więcej.
A po drugie nie dopłacisz więcej, bo podatki płacą wszyscy, a dzieci mają tylko niektórzy, więc jeśli już to jest to transfer kasy od
  • Odpowiedz
@erbo: biedakiem można nazwać każdego, kto zagłosuje na PIS ze względu na 500+. Finansowym jeśli zrobi to bo bez 500+ sobie nie poradzi, umysłowym jeśli uważa, że 500+ jest dobre dla gospodarki. Tych pierwszych powinno państwo aktywizować i/lub wspierać ale tych drugich nie trzeba, tych drugich PIS sobie kupił tym 500+ a płacimy za to wszyscy. Ja na dobrej zmianie zarabiam i to dużo, mam miesięcznie sporo więcej ponad średnią krajową
  • Odpowiedz
biedakiem można nazwać każdego, kto zagłosuje na PIS ze względu na 500+.


@DzonyNajedzony: Po takiej definicji biedy, to dalej nawet nie czytam, bo widzę że mam do czynienia z jakimś oszołomem.
  • Odpowiedz
4) Reforma edukacji - BIEDOTA INTELEKTUALNA (celowo z dużych liter)


@Ciuliczek: Wyzywaj innych od biedoty intelektualnej, sam nie potraf napisać poprawnie zdania po polsku. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wiem, że sam pewnie byś nawet się nie domyślił, co jest nie tak, więc podpowiadam: wielkimi literami.
  • Odpowiedz
@Ciuliczek: 1. masz jakieś dane pokazujące ile % całości budżetowania wzięli ludzie najmniejszym dochodem?
4. głównym problemem gimnazjum było powtarzanie schematu nauka do egzaminu-egzamin-nowa szkoła. W moim przypadku praktycznie cała 6 klasę tłukliśmy testy identyczne do tego końcowego, potem w 3 gimnazjum to samo. Wynik samego egzaminu potem przez to pozytywny natomiast co do zasady strata czasu. Obejście chociaż 1 takiego cyklu będzie pozytywne.
5. media prywatne pokazują, że media cierpią
  • Odpowiedz