Wpis z mikrobloga

Krótka historia związana z zakupami w #komputronik

Chciałem sobie kupić smartfon Asusa.

Model wybrany, Zenfone 2 Laser. Zacząłem patrzeć gdzie znajdę korzystną ofertę.
Padło na Komputronik - cena taka jak wszędzie i za złotówkę można dokupić etui.

Zerknąłem na stronę, na stany magazynowe i pojechałem do salonu w #rzeszow.
Na ekspozycji trzy egzemplarze, każdy w innym kolorze.
Zapytałem więc miłej pani z obsługi czy jeśli zamówię przez stronę internetową to czy po prostu ściągną mi z ekspozycji (mieli na stanie jeden czarny).

Ależ nie, przyjedzie do nas nowa sztuka z magazynu


Okej. Klepnąłem zamówienie z odbiorem osobistym w salonie. Termin realizacji miał być do pięciu dni.
Po dwóch dniach dostałem wiadomość że jet gotowe do odbioru więc pojechałem.

Sprzedawca spytał czy chcę sprawdzić telefon. I dobrze że to zrobiłem. W między czasie zaczął wciskać rozszerzoną gwarancję ale to norma.

Do rzeczy - patrzę na telefon i nie ma folii która zwykle jest na nowym telefonie.
Nie wiem czy na Asusach ale trochę smartfonów sprzedałem w życiu i tylko jakieś najpodlejsze Manty za dwie stówki miały taką brzydką bez napisów albo nie miały wcale.

Na obudowie pod wyświetlaczem ma jakiś brud, coś jak klej.

To jakieś producenckie


Ale nic, pracownik próbował usunąć na zapleczu ale się okazało że się nie da.
Do tego ozdobna "ramka" pod wyświetlaczem miała wyczuwalny próg między nią a wyświetlaczem.

Teraz najlepsze - telefon włączyliśmy a tu niespodzianka - wyświetlacz nie jest biały tylko jakiś "poszarzały", tak jakby na całość nałożyć jakiś filtr z takimi szarymi, rozmytymi plackami.

Mówię - coś nie halo. Ale wie pan co - widziałem już podobny problem, w telefonie u Was na ekspozycji.

No nic, zamówimy nową sztukę i wyślemy Panu sms jak będzie do odbioru.


Poszedłem na salon obczaić smartfony.
Patrzę pierwszy - okej.
Patrzę drugi - okej.
Szukam trzeciego - nie ma.

W końcu znalazłem puste miejsce - po Zenfone 2 Laser, czarnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytam sprzedawcy - czy dostałem telefon z ekspozycji?

Nie, my tu ciągle ruch mamy i się sprzedają


Kojarząc fakty
- wada wyświetlacza (albo jakieś ustawienie) które zauważyłem na ekspozycji
- klej z zabezpieczenia telefonu które dokładnie w tym miejscu są przyklejane od frontu

No i mam mieszane uczucia - zawsze uważałem Komputronik za sklep drogi ale dobry, bez problemu z gwarancją itepe. Potem się zmienił na tańszy ale ciągle nie miałem zastrzeżeń. A tu taka akcja. Nie chcę oceniać ale jak na moje to #oszukujo przynajmniej w tym salonie.

I nie wiem czy jak przyjdzie kolejna sztuka to odbiorę.

TL:DR


#zakupy #elektronika #smartfon #telefony
  • 15
@jedzczarnekoty: akurat nie wiem czy w Mi4 da się zmienić. W mi5 się da chyba zamienić kolejnością, ale to już inny budżet :P W Note 3 pro chyba się nie da, nie znalazłem w menu ani w necie.

Zadzwoń do centrali i powiedz jaka była sytuacja, bo 90% sklepów na zamówienia do salonu wysyła zapakowaną szczelnie paczuszkę, którą powinieneś dostać do ręki. Ma to związek z zarządzaniem stanami magazynowymi - bardzo