Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki,

tl;dr 20 plusów i startuję z własnym programem kosmicznym!

Jaram się każdym startem #spacex czy innych Sojuzów i czuję że minąłem się z powołaniem, i powinienem dawno temu wybrać jakąś inżynierie kosmiczną czy inne rakietowe studia. Ale tak się nie stało, i teraz nie znam się na rakietach.

Będę więc potrzebować mirków inżynierów żeby to wszystko ogarnąć, np. gdzie kupić rakiety, silniki i platformy startowe żeby było najtaniej (optymalizacja kosztów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ), jak i gdzie zamontować kamery, jak zmierzyć wysokość na którą wzniosą się rakiety, itd.

Celem jest pokonanie niesamowitej bariery 500m wysokości i wysłanie na pokładzię [takiej ]( http://www.estesrockets.com/rockets/kits/pro-series-ii/009706-pro-series-iitm-e2x-ascendertm) lub podobnej ponadmetrowej rakiety ludzika Lego, czy inną dzielną maskotkę gotową poświęcić życie dla dobra programu kosmicznego.

Pierwsze loty będą bezzałogowe, mniejszymi rakietami i na niższe pułapy, w ramach testów sprzętowych i umiejętnościowych. Wraz z dopracowaniem techniki będę etapami zwiększał zasięg lotów i kupował, składał czy budował coraz to większe rakiety!

A więc Mirki, co wy na to? Dajcie znać czy niczym #elonmusk sprzedać ten mój paypal i wziąć się za #rakiety.

PS: mam już nawet nazwę i logo: Program kosmiczny będzie się nazywać SPACE-R, jak rakieta... no i dlatego że wpadłem na ten pomysł podczas spaceru. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lotyspacer #technologia i prawie #kosmos
mybeer - Dobra Mirki, 

tl;dr 20 plusów i startuję z własnym programem kosmicznym!
...

źródło: comment_9JHsB4FknDJs1PJtKpj2nmjNhIhyX7Bm.jpg

Pobierz
  • 27
@mybeer: Gratuluję, piękny moment na narodziny takiej firmy! Dziś Barbórka, święto WRiA: Wojsk Rakietowych i Artylerii. Tylko uważaj z tymi swoimi rakietami na Misiewiczów, bo jeszcze AM podchwyci pomysł i będzie polski program rakiet 500m+ (m niestety od metrów) dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Może na karmelku będą, tak jak podpowiada @ihavenoidea
Cieszę się że jest zainteresowanie pomysłem, zarówno wśród ekspertów jak i obserwatorów :)

Pozwólcie że zacznę dodawać wykopowych ekspertów do spam listy. Dla każdego chętnego znajdzie się zadanie. Od zaplanowania i pomiarów, po obszerny opis i zdanie relacji z lotów dla przyszłych pokoleń, montowanie filmów itd.

A więc lecimy w kosmos! ()
@ihavenoidea: mówisz że 500m to nie dużo? To znaczy że jest duża szansa na powodzenie misji! Ty i @ocishy: macie doświadczenie z karmelkiem?

Razem z @The_Kleks: @krzychu3: @schwanz: @MagicznyCzarodziej: @schwanz: wpisuję was na listę (wciąż otwartą) rakietowych ekspertów. Razem zrobimy rozeznanie dostępnych technologii i ustalimy etapy misji 500m+. Przed wystrzałem ostatniej wielkiej rakiety powinniśmy odbyć kilka mniejszych startów, o rosnącym stopniu trudności. Macie propozycje konkretnych
@mybeer: Odblokuj PW, części rzeczy nie mogę Ci po prostu napisać publicznie.
W zależności od tego ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na swoją "kosmiczną misję", mogę ci zaprojektować i dostarczyć materiały do wykonania modelu, z silnikiem włącznie (tu ponownie apel: odblokuj PW).

Chcesz wejść w modelarstwo rakietowe od początku i na dłużej, czy tylko z jednorazową "misją"? Jak dużego pluszaka / ludzika chcesz wysłać, jaka masa, jakie rozmiary? Skąd jesteś, czy masz
@mybeer: Moja propozycja to "rakieta wodna" - butelka z wodą + pompka = lot w kosmos. 500 metrów prostym modelem może być ciężkie do osiągnięcia, ale jak widać na załączonym filmie, jest to możliwe przy użyciu bardziej zaawansowanych rakiet.
Ale 'zwykłe' rakiety chyba są lepszym pomysłem. Tylko uważajcie na samoloty i pamiętajcie o pozwoleniu na lot, oraz ubezpieczeniu d;