Wpis z mikrobloga

1. kup komórkę z możliwością ładowania bezprzewodowego,
2. miej wizję fajnej nabiurkowej podstawki pod telefon, która go od razu ładuje,
3. bądź pewien, że wobec kilkuletniej już popularności tego rodzaju ładowania na rynku powinno być pełno fajnych ładowarek różnych kształtów,
4. odkryj ku swemu zdumieniu, że dupa blada, właściwie jedyne, co da się kupić, to ładowarki typu "ufo", 20-50zł za niefirmowe, oraz 100-200zł za firmowe (od niefirmowych różniące się na wygląd tylko napisem na obudowie)
4.76 - niepasteryzowane ALE górnej fermentacji,
5. kup takie UFO za 20zł z ciekawości,
6. zauważ, że wynalazek niby działa, ale jest meganiewygodny, bo ładuje tylko pod warunkiem umieszczenia na nim telefonu na płask i dokładnie na środku.
7. posiedź kilka wieczorów przy programie do projektowania 3D,
8. stworzony projekt wrzuć na drukarkę 3D,
9. do wydrukowanego korpusu przełóż elektronikę z UFO (bo i tak taniej, niż chińczyk tego nie zrobisz),
10. ciesz się efektem:

A swoją drogą, taka podstawka jest superwygodna, postawiłem ją w pracy i już mam zamówienia na następne. Czemu tego jeszcze nie ma na każdym straganie GSM?
#technologia #diy #elektronika #gsm #druk3d
źródło: comment_v72KsxaQPPfOmGsWE0OdjplXE5vbXgTJ.jpg
  • 59
@LukaszW: musiałbym toto szpachlować, PLA się nie bardzo daje szlifować na gładko. Co do designu zaś - jestem otwarty na propozycję. Urządzenie musi podeprzeć telefon pod odpowiednim kątem (u mnie jest to 20 stopni, ale to rzecz gustu) i musi mieć miejsce na płaski krążek średnicy 5cm mniej więcej na wysokości literek QI, reszta to już pełna dowolność. Rzućcie ciekawe pomysły, to pokombinuję.
W mojej wersji jest jeszcze dorzucona "trąbka" (na
@BazaltowyTubylec: zwróć uwagę, że owo "tylko" czyni sporą różnicę :) U mnie nie da się telefonu położyć źle, tam trzeba się było mocno starać, by go położyć dobrze. Dodatkowo masz go na biurku przed nosem, zwróconego w swoją stronę.
@Jarek_P: ja osobiście nie mam problemów z ustawieniem telefonu na podstawce i też mam go na biurku przed nosem i zwróconego w moją stronę ( ͡° ͜ʖ ͡°), ale rzeczywiście twoja jest bardziej praktyczna
@BazaltowyTubylec: mam bardzo poważne (graniczące z pewnością) podejrzenie, że twoja ładowarka i moja mają dokładnie tą samą elektronikę wewnątrz :)

@barbapapa: punkt 7 był czystą informacją, że projektowi temu poświęciłem trzy wieczory. Nie napisałem, czy samego rysowania było w tym 3x po 10 minut, czy też 3x po 6 godzin, bo nie wydało mi się to istotne. Ale jeśli uważasz za niezbędne pochwalić się, jak szybko rysujesz w sketchupie, to
@Jarek_P: brzydkie jak jasna cholera ale jestem z Ciebie dumny, bo zrobiłeś to sam i wyszło (poza estetyką) bardzo porządnie. Tym bardziej, że to pierwsza sztuka z serii... ale pomyśl nad sprzedażą tego w fantazyjnych kształtach na wypoku :)
@seta1991: 20zł za ładowarkę, filamentu za jakieś 5zł, do tego drukarka zużyła prądu za 50gr.

@BazaltowyTubylec: z tym byłoby nie tak prosto, z tego co zauważyłem, ładowanie QI jest bardzo wrażliwe na położenie telefonu, cewka ładowarki musi być dokładnie na środku telefonu, z dość małą tolerancją. Żeby na ładowarce kłaść telefon w różnych pozycjach, musiałaby mieć podporę w formie widełek, wyższych na bokach, tak, że telefon w pionie opiera się
ale pomyśl nad sprzedażą tego w fantazyjnych kształtach na wypoku :)


@yourij: kurcze, nie dało mi spokoju to, co napisałeś, ale wizja obudowy, która miałaby wzięcie na wykopie trochę mnie chyba przerasta :)
@Jarek_P: Ja mam m.in. LG WCD-110. Jest nadal w sprzedaży, więc słabo szukałeś imienniku :-)
Ładuję na niej samsungi, czyli umiejscowienie anteny indukcyjnej ma chyba typowe.
Ma zaletę, bo się fajnie składa na płasko.
Swoją droga mnie bardziej boli słaby wybór uchwytów samochodowych z QI - albo badziewia albo drogie jak diabli.
@Jarek_P: zrobienie prototypu nie przerosło a jego modyfikacja o jakieś dodatkowe elementy juz tak ?
Zawsze możesz poprosić kogoś ogarniętego plastycznie o pomoc. Nie wiem, boże bezoka narysuje Ci jakies dziwaczne logo zamiast tego QI albo nie wiem... personalizowane z nickiem zamawiającego... albo jeszcze co tam innego. Jak byś to ładnie jakoś ubrał w słowa i zapostował takie zapotrzebowanie na pomoc graficzną a potem to przeniósł do modelu... to by coś
@yourij: nie zrozumieliśmy się, chodziło mi o to, że przerosło mnie wymyślenie formy pasującej do wykopowych standardów, bardziej w sensie, że nie mogłem się zdecydować, czy nawiązywać do korwinowej muchy, czy do serwerowni :)

A na serio - QI dałem na froncie, bo to jest QI, tak się nazywa ten standard ładowania. Oczywiście, że tam może być cokolwiek, ale to wiele w wyglądzie całości chyba nie zmieni, bardziej trzebaby pomyśleć nad
@Jarek_P Więc mówisz, że zaprojektowałeś i zrobiłeś coś fajnego czego jeszcze nie ma na rynku i nie planujesz tego przekuć w pieniąszki?
Ehhh, duch przedsiębiorczości w narodzie zanika ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Co do designu zaś - jestem otwarty na propozycję.


@Jarek_P: podstawka też powinna być nachylona pod kątem 20 stopni (lub większym), aby telefon sam się dociskał do ścianki. Teraz wydaje się, że jest na płasko i musiałeś dołożyć dwa "skrzydełka" aby go w niej utrzymać.