Wpis z mikrobloga

Hej mircy!

Ostatnio dużo mówi się o indiepocalypse jeśli chodzi o #gry niezależne. Faktycznie jest problem. Przyzwoite gry sprzedają się najczęściej bardzo słabo.

Ciekawy byłem jak ten napływ gier na #steam wygląda z perspektywy prasy. Najlepszy wskaźnik jaki udało mi się wymyślić do tego czy dana gra została zauważona przez prasę jest metascore. Aby gra dostała metascore niezbędne jest zrecenzowanie jej w znanych serwisach growych.

Zebrałem dane gier ze steamspy i zestawiłem je z datą premiery oraz metascore zebranymi ze steam. Poniżej możecie zobaczyć wykres przedstawiający ile gier co roku ogarnia duża prasa growa. Na pomarańczowo są gry, które nie zostały zauważone przez te grono.

Wygląda na to, że napływ gier rośnie logarytmicznie, a już w 2014 prasa growa dobiła do maksimum liczby gier, które jest w stanie zrecenzować przez rok.

#lukzdev #gamedev #grypc #pcmasterrace
Pobierz jasiek13 - Hej mircy!

Ostatnio dużo mówi się o indiepocalypse jeśli chodzi o #gry ...
źródło: comment_vEmAHU8FiEFQpJYPH6lhjtTw0Og5UBFE.jpg
  • 5
@jasiek13: Szykujemy marketing Angry Johna co? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Faktycznie jest problem, bo teraz wypuszczenie dobrej gry nie daje żadnej gwarancji sukcesu, nawet poparte solidnym marketingiem.

Wydaje mi się, że na platformę cyfrową przechodzi problem klasycznie wydawanych gier - bez wydawcy ani rusz.
@blamedrop: srry, oczywiście, że to miałem na myśli :D Tak, steam musi poradzić sobie lepiej z wykopywaniem perełek bo wiele dobrych produkcji niesłusznie obrywa. Zresztą właśnie robię ten sam wykres z podziałem na oceny steamowe

@warli co do merketingu johna to ten wykres niewiele zmienia ;) raczej to jest żeby uzmysłowić sobie sytuację.