Wpis z mikrobloga

Mireczki, śnieg prószy za oknem, mikołajki, prezenty, radości z #wykopoczta, czas na moją wzruszającą historię o ludzkiej dobroci. TL:DR na dole
Jakiś czas temu wpadłem na pomysł na #prezent dla siostry na święta.

Wpadło mi w oko #minimusem z kickstartera ale pomyślałem - po co kupować gotowca za kilkaset złotych skoro można spróbować zrobić samemu - od serca.

Więc przygotowałem trochę listów (pic related) do... instytucji z całego świata.

Wyjaśniałem idee i prosiłem o jakiś drobiazg (pisałem 1x1 cm + przeliczenie na cale dla amerykańców) - coś co jest dla nich odpadkiem z ekspozycji, mają wyrzucić po wystawie lub jest dla nich bezwartościowe ale ma świetną historię i będzie cennym eksponatem - od liścia z amazońskiej dżungli, przez kamień z maccu piccu po drzazgę z deski statku Vasa.
W oczach miałem wizję z opowieści starszego pokolenia - jak to pisali zza żelaznej kurtyny do producentów aut i dostawali paczkę z naklejkami volkswagena i mieli radochę + miałem w głowie te wszystkie nagłośnione akcje jak to dziecko prosi o pocztówki i dostaje ich wywrotkę z całego świata.

Łącznie posłałem kilkadziesiąt listów, każdy dodatkowo z wypasioną panoramiczną pocztówką z miasta #lodz (wiem co myślicie hehe, ale nie – były naprawdę super – z cmentarzem Zydowskim, artystyczne) oraz wypasione znaczki – np. fluorescencyjne jesiotry albo wiedźminy (specjalnie odstałem w kolejce żeby kupić kilkanaście sztuk – pomyślałem że na Japończykach i Amerykanach zrobi wrażenie).

Wysłałem od Brytyjskiego muzeum, przez Muzea Watykańskie, Muzeum Złota w Bogocie, przez organizacje turystyczne w Iranie, Bhutanie, Mikronezji, aż po park narodowy Galapagos, Muzeum Mamutów w Jakucji, Urząd miasta na Tristan da Cunha (najbardziej odizolowane miejsce na ziemii) aż po Polską stację polarną na Antarktydzie.

No i puenta:


Kilka fotek w komentarzach
TL:DR


#zalesie
sprzedam_nerke - Mireczki, śnieg prószy za oknem, mikołajki, prezenty, radości z #wyk...

źródło: comment_vBm8r3UeRFHkwOlloghcJwph2djkTF1w.jpg

Pobierz
  • 29
@sprzedam_nerke: Swego czasu była moda na wysyłanie próśb do klubów i reprezentacji o jakieś gadżety. Nabazgrałam dosłownie kilka maili (nawet nie wiem czy wysyłałam listy bo mam wrażenie, że nie). Nie liczyłam zupełnie na nic, a dostałam kilka odpowiedzi. Od Aresenalu, reprezentacji Czech i mojego ukochanego Liverpoolu. Jakby kogoś interesowało, a pewnie nie, to mogę sfocić to wszystko bo część trzymam.

Od tego czasu minęło trochę czasu i zapewne ludzie proszą
Moja siostra jak byla w wieku, mniej więcej, gimnazjalnym, bardzo jarala sie Ameryką. Założyła sobie album, zbierala rozne pierdoły, opisywała różne ciekawe rzeczy z nią związane, no i w ramach tejże działalności wysyłała do różnycj instytucji stanowych prośby o jakieś materiały promocyjne i inne. Przyznam, że bardzo sie zdziwiłem jakiej wielkosci koperty dostawała w odpowiedzi. Bez dolarów, ale jednak fajne rzeczy się zdarzały. Oprócz długopisów, smyczek i breloków zdarzały się albumy, maskotki