Wpis z mikrobloga

Szefem EPA (Agencja Ochrony Środowiska w USA) został Scott Pruitt (olewator globcia). Myślę, że temat globalnego ocieplenia zwanego obecnie zmianami klimatu (ktoś wie dlaczego?) możemy powoli zamykać. Niezależnie czy klimat będzie się ocieplał czy nie, alarmy naukowców umilkną jak umilkną rządowe pieniądze, a jak nie umilkną to i tak umilkną bo biznes na limitach co2 się skończy. Tak więc tym którzy maja zamiar rozpaczac z tego powodu pozostanie rozpacz w domowym zaciszu.
#globalneocieplenie #zmianyklimatu #klimat #klimatologia #geografia #amerykawybiera2016 #swiat

  • 6
@zielonek1000:

Myślę, że temat globalnego ocieplenia zwanego obecnie zmianami klimatu (ktoś wie dlaczego?) możemy powoli zamykać.


Bo debil został szefem EPA? Problem przez to nie zniknie, a naukowcy dalej będą się nim zajmować, ponieważ to jedno z największych wyzwań, przed którymi stoi teraz ludzkość.

alarmy naukowców umilkną jak umilkną rządowe pieniądze, a jak nie umilkną to i tak umilkną bo biznes na limitach co2 się skończy.


Nic nie umilknie, będą kolejne
@zielonek1000:

Myślę, że temat globalnego ocieplenia zwanego obecnie zmianami klimatu (ktoś wie dlaczego?)


Dlatego, że jest to tak nazywane co najmniej od 1971 roku. Więcej. Termin "Globalne Ocieplenie" jest młodszy i pochodzi bodaj z 1975 i odnosi się do najbardziej oczywistej z owych zmian klimatycznych.

Zadziwia mnie zaskoczenie niektórych wykopków co do terminu "zmiany klimatu". Nieźle się musieli oni nałykać bzdur, skoro twierdzą, że kiedyś to "globalne ocieplenie", a teraz hurr
@ghostface:

Nic nie umilknie, będą kolejne rekordy temperatur, a naukowcy nadal będą bić na alarm.

Ale śmiem twierdzić że nie w USA

@pdjakow:

Zadziwia mnie zaskoczenie niektórych wykopków co do terminu "zmiany klimatu". Nieźle się musieli oni nałykać bzdur, skoro twierdzą, że kiedyś to "globalne ocieplenie", a teraz hurr durr "zmiany klimatu". A zadziwia mnie dlatego, że IPCC powołane pod koniec lat 80. XX w. to: Intergovernmental Panel on Climate
@zielonek1000:

Może dlatego że ilość prac naukowych dotyczących stricte global warming przekracza milion i taka nomenklatura dominowała przez ostatnią dekadę


Dziwne, bo Google Scholar zwraca 2.6 mln wyników dla GO i 2.9 mln dla CC.

Temat ostatnio niemodny.


Jeśli się czyta "Fakt", Onet i patrzy w telewizyjne pudło, to rzeczywiście może wydawać się niemodny. Ja tu widzę od 2015 roku 14 tys wyników.
https://scholar.google.pl/scholar?q=ozone+hole&btnG=&hl=pl&as_sdt=0%2C5&as_ylo=2015
@zielonek1000:

Dziękuję za pouczenie. Nadal zadziwiająca ilość prac, jak na "niemodny temat". Oczywiście nie tak, jak globalne ocieplenie (co nie dziwi z uwagi na to, że Protokół Montrealski został wdrożony, a trend się odwraca) , ale nadal się to bada i nadal idą na to granty.

Nawiasem mówiąc.

2014-2016
"climate change": 162 tys
"global warming": 50 tys

1990-1992
"climate change": 18 tys
"global warming": 13 tys

Nadal chcesz forsować tezę, że