Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu szukam pracy jako programista. Ogólnie myślę z optymizmem, że w końcu coś trafię. Entuzjazm mi opada i zamienia się w depresję, gdy sobie uświadomię, że nawet kobieta która pisała program na wybory i cały Internet krytykował jej kod pracuje jako programistka, a ja który tworzyłem akademicko sklepy w C# .ASP oraz w .NET i do tego teraz pomagam innej osobie pisać kod w c# na androida na inżynierkę nie mogę znaleźć firmy, która zatrudni mnie jako juniora. Życiu ty #!$%@?, nie dajesz mi szans tylko dlatego, że nie mam cycków? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jutro zaś na rano do pracy do fabryki, bo z czegoś się utrzymać życie. Potem programowanie projektu i nauka oraz przypominanie niemieckiego, co by nieco zwiększyć szanse na znalezienie pracy jako programista na niemiecki rynek i tak byle do świąt ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#firstworldproblems #nieprogramowanie #it #pracbaza #wroclaw
  • 18
@Ser_Marvel: Nie mam za bardzo pomysłu gdzie mógłbym sprzedać swoje pomysły. W teorii freelancerstwo, ale zapewne wymaga to założenia przeze mnie działalności gospodarczej.

@BedeKiedysMarsjaninem: Celuję w poziom entry, albo juniora. Nie potrafię oszacować swojego poziomu, a że komercyjnie nigdy nic nie kodowałem (sklepy to były proste projekty z bazami danych). Natomiast większość firm wymaga poziomu middle albo seniora, co według mnie może być dla mnie zbyt ciężkie (za wolne pisanie
@KorelacjaProkrastynacji: Na stronach z ofertami pracy ciężko znaleźć coś dla początkujących, bo firmy nie oferują tego w formie pracy. Szukaj programów/praktyk/staży różnego typu dla początkujących (głównie skierowane do studentów) bezpośrednio na stronach firm lub stronach uczelni. Najczęściej są one płatne więc wystarczy, żeby się utrzymać. Najtrudniej jest zacząć, potem jak będziesz dobry to praca sama Cię znajdzie.
Nie wspomniałeś nic o wykształceniu, więc zakładam, że nie studiujesz/ukończyłeś informatyki, a w takim
@vans: mam inżyniera informatyki, planuję od marca udać się na zaoczne na PWr. Chcę zacząć od nowa magisterskie z informatyki po dwóch latach przerwy (nie dokończyłem magisterki w zeszłym roku na innej uczelni z powodu problemów osobistych i finansowych).
Pól roku temu sprowadziłem się do Wrocławia (szukałem pierwszej lepszej roboty, aby się wyrwać z zadupia gdzie wróciłem 1,5 roku temu i była to błędna decyzja) i obecnie próbuję z powrotem się
@KorelacjaProkrastynacji: no to najwyraźniej źle szukasz skoro masz inżyniera i nie możesz nic znaleźć. U mnie na roku połowa ludzi z PWr pracowała po 2-3 roku studiów. Jeżeli nigdy wcześniej nie pracowałeś w zawodzie to zacznij od praktyk - potrwa to 2-3 miesiące (raz w życiu więc można przeboleć) i jak się sprawdzisz to dostaniesz ofertę, żeby zostać na dłużej. To jest standardowa procedura, chociaż może Ci się poszczęści i od
@raffish: @vans: To teraz ostatnia rzecz. Gdzie się ogłosić z tym? Prawdę mówiąc, złożyłem u obecnego pracodawcy wypowiedzenie z pracy i w styczniu będe oficjalnie bezrobotny, ale jeśli coś się uda mi do tego czasu ogarnąć, to raczej będę chciał się zatrzymać w firmie na dłużej, nawet jeśli będą mało płacili- i tak wychodzę z założenia, że mniej jak obecnie nie dostanę. W końcu gdzie zarobki w IT, a gdzie
@BedeKiedysMarsjaninem: dla regularów i seniorów faktycznie pracy jest dużo (sam dostaję średnio 1-2 zaproszenia do rekrutacji na tydzień), jednak jako junior już trzeba szukać sobie roboty samemu.

@KorelacjaProkrastynacji: Tak jak ci napisali - przygotuj sobie dobre CV i portfolio (ale bez ściemy bo to od razu wyjdzie) skoncentrowane na twoim doświadczeniu jako programisty, dorzuć linki do swojego githuba i rozsyłaj do większych firm które zazwyczaj mają jakieś programy staży, praktyk,