Wpis z mikrobloga

Starszy człowiek stojący w kolejce przed owalnym gmachem Muzeum Szanghajskiego, jednego z najpopularniejszych centrów historii chińskiej kultury. Na głowie charakterystyczna niebieska czapka (przypominająca nieco wzorem naszą rodzimą maciejówkę), popularny element ubioru głównie wśród urzędników z czasu rewolucji kulturalnej Mao Zedonga.

Samo muzeum? Rzędy waz dynastii Ming i porcelany z czasów rodziny Qing. Według mnie -straszna nuda. Zero interaktywności, wielce niewykorzystany potencjał. Na uwagę zasługują jedynie rzeźby przedstawiające stosunek władzy do jej społeczeństwa (zdjęcie w komentarzu).

Jakie Mireczki jest Waszym zdaniem najciekawsze muzeum które mieliście okazję odwiedzić? Według mnie, zasługującym na szczególną uwagę jest zdecydowanie Muzeum Nowej Zelandii w Wellington, zwane Te Papa. Ogrom arcyciekawych ekspozycji poruszających w niezwykle interesujący sposób cały przekrój tematów związanych z Pacyfikiem: od kultury Polinezji, historii osadnictwa i imigracji, poprzez ANZAC i Gallipoli aż po lokalną florę i faunę. Szanghaj mógłby się wiele nauczyć.

#wanderlust – tag z mojej obecnej podróży Koleją Transsyberyjską z Chin do Polski (a także wcześniejszej tułaczki po Oceanii i wyspach południowego Pacyfiku).

#podroze #podrozujzwykopem #swiat #ciekawostki #kultura #chiny
Pobierz Dwadziescia_jeden - Starszy człowiek stojący w kolejce przed owalnym gmachem Muzeum S...
źródło: comment_wuETPIsQ8HCVQNHc76XDqkmO3YmYrSvP.jpg
  • 11
@Dwadziescia_jeden: bardzo lubię muzeum bursztynu w Gdańsku, wielość form tej kopalnej żywicy zachwyca, poza samymi bryłami jest też dużo zabytkowych przedmiotów ozdobnych i użytkowych, a także nowoczesna sztuka i biżuteria, a więc dla każdego coś miłego, całość zlokalizowane jest w baszcie czy też bramie obronnej, co też jest plusem, byłem tam nie raz i chętnie jeszcze wpadnę
Pobierz antros - @Dwadziescia_jeden: bardzo lubię muzeum bursztynu w Gdańsku, wielość form te...
źródło: comment_hZYbep2G9H9HFRyzOvmpvrRfooUAdmkW.jpg
@Dwadziescia_jeden: Mnie zaimponował Luwr, ale nie wystawa z Mona Lisą gdzie było 10 ludzi na metrze kwadratowym, tylko wszystkie inne wystawy, gdzie nie było zbyt wielu ludzi. A jeżeli chodzi o interaktywne muzeum, to Muzeum Powstania Warszawskiego. Szczególnie próba przejścia po ciemku przez replikę warszawskich kanałów, polecam chorym na klaustrofobię.
muzeum bursztynu w Gdańsku


@antros: ciekawe, nie słyszałem o tym wcześniej, będę musiał odwiedzić będąc na Pomorzu.

Luwr (...) gdzie było 10 ludzi na metrze kwadratowym,


@Qpa_misia: otóż to:) Luwr warto odwiedzić wcześnie rano jak już się jest w okolicy ale tak jak mówisz - ze względu na tłumy nie jest to jakaś powalająca rozrywka. Poniżej moje analogowe zdjęcie sprzed kilku w tej najsłynniejszej sali:)

Muzeum Powstania Warszawskiego


Mój ulubiony
Pobierz Dwadziesciajeden - > muzeum bursztynu w Gdańsku

@antros: ciekawe, nie słyszałem o ...
źródło: comment_BBYfHaqoRmTb5ZVsZmlmJDNK0uj0i7My.jpg
@Dwadziescia_jeden: @Qpa_misia: wszystkim się Muzeum Powstania podoba tylko nie mi,
opowiada ono o wielkiej tragedii, a w wokół zazwyczaj tłumy, to nie sprzyja zadumie, jego rozmach jest imponujący, ale w mym odczuciu aż za wielki to też mi przeszkadza w zadumie, no i generalnie tematyka i cały wystrój przygnębiają, a w muzeum wolę się zachwycać, innymi słowy doceniam profesjonalizm, nowoczesność i samą ekspozycję, ale to nie dla mnie,