Wpis z mikrobloga

Mireczki,
Chciałbym sobie postawić na rzecz projektu serwer www. Ogólnie to jestem ogarniety w c#, ale siedze tyklko w mobile dev (Xamarin). Coś ciekawego polecicie dla gościa który jedyne co się zna to jedynie o pizganie requestów RESTowych?

#internet #xamarin #csharp #serwery #mobiledev #programowanie #pytanie ##!$%@?
#chcialbym #sobie #postawic #na #rzecz #projektu #serwer #www. #ogolnie #to #jestem #ogarniety #w #c#, #ale #siedze #tyklko #w #mobile #dev (#xamarin). #cos #ciekawego #polecicie #dla #goscia #ktory #jedyne #co #sie #zna #to #jedynie #o #pizganie #requestow #restowych?
#sublimetext
#bomozna
  • 13
Chce mieć "pewnien coś" w chmurze, database, który będzie potrafił odczytać requesty RESTowe które do niego wysyla co ma kontakt do internetu i statusu 200, oraz coś co by potrafiło utrzymać te dane "gdzies w internecie, na hoscie, . Jak utworzy takie pewne cos. Cos co mam kilka stacji i z nich wysyam to na serwer, a potem z serwera pobieram dane? Cos takiego jest wszedzie. Ale gdzie do tego poradniki?
@Raix: poczytaj cokolwiek o backendzie.
jak siedzisz "cokolwiek" w c# to pewnie najwygodniej bedzie Ci na azure - masz chyba 20eur na miesiac z jakiejsc darmowej subskrypcji deweloperskiej.
hint - potrzbeujesz bazy danych(tu juz pełna dowolnośc czy to będzie sql,mongo cyz jakis dokumentowy wynalazek) i web service który wystawi Ci to po reście.
#wincyjtagow
@blackphoenix: Dzięki,
Nie potrzebuje bazy danych które zostały zapełnione w przeszłosci (no pewnie dorobione, do porównań ) bo aktualnie projekt by miał pracować na danych jedynie zebranych przez nas, od chwili założenia projektu. Czyli: Jak ciepło było w domu, ile jasności było produkowanej w domu, ile wpadało naturalnie przez okna ( fajnie , bo jak to pisałem to wpadłem na pomysł tych parametrów :D ) ale z sql korzystałem, wiem jak
@Raix: gościu :) to prościej.
thingspeak.com obczaj. masz api restowe, nie musisz sam się #!$%@?ć z infrastrukturą. masz chyba 8000 zapisów na dobę za free.
ale serio poczytaj o backendzie i pomyśl jak to działa.
co z tego że to tylko nowe dane jak gdzieś musza byc przechowywyane - gdzie? no #!$%@? w bazie!
thingspeak.com


@blackphoenix: Backend to wiem jak działa od storny dobiorcy restowego, dostawałem czasami PR na backend i widze ze z wypuszczaniem danych na końcówki to mają obcykane na raz raz, wszytko gotowe. Tylko że potem końcówka musi pobrać sobie kontrakty z backendu, wuchta #!$%@? sie z nugetem, szukanie odopwiednich paczek jak sie ma kilka projetów, no ciekawie nie jest. Ot taka dygresja :D
@blackphoenix: Tak, wystawianie kontolerów pod końcówki to jest banał który jest robiony prawie od ręki. I ja bym chciał się obeznać z farameworkiem który wykorzystuje SQL i zapewnia obsługe requestów na końcówki obsługujące REST
@blackphoenix: No dobra, widze nie ma lepszej porady niz code em all, chciałem wyklikać, ale pewnie ostatecznie bedzie prosciej zakodzić. Jakby jakis mireczek wiedział cos na temat to pisać