Wpis z mikrobloga

Czy na ścianach to jest tylko siatka z programu, czy planujesz może drewniany siding?


EDIT: dobra, dopiero zauważyłem tag #norwegia więc oczywiście będzie to dom drewniany :) Zamierzam wybudować kanadyjczyka w Polsce. Już nie mogę się doczekać tych rad od Januszy budownictwa, że mi to zgnije XD
  • Odpowiedz
@ulath: wiem wiem, chodzi mi o szacunki ( ͡° ͜ʖ ͡°). W przyszłym roku szykuje się do kupna chałupy, teraz rozkmina czy rynek wtórny, czy budować swoją. Jeśli swoją to technologia itd.
  • Odpowiedz
@RoBee: Nie znam się na budownictwie zbyt szczegółowo ale dodam od siebie, że tych rad pewnie będzie sporo. Pamiętam jak u mnie w miasteczku na pewnym osiedlu gość zaczął budować kanadyjczyka. O matko, co tam się działo. Niedzielne spacery zawsze kierowały ludzi w miejsce budowy ( osiedle na skraju lasu) a i po zakończeniu się dziwili. I tak jak piszesz: zgnije, zimno bedzie, a kto to słyszał takie cuda, na co
  • Odpowiedz
  • 6
@passtartowy Chłopie! Kupiłem mieszkanie za kołem podbiegunowym, w kanadyjczyku co stoi już 65 lat! I wiesz co? Postoi conajmniej następne 35. Kanadyjczyki są proste w budowie, zajebiście izolowane (sama ściana jest izolacją), lekkie (nie wymagają takich fundamentów jak tradycyjne domy), proste w przebudowie/rozbudowie. No ale żeby dojść do takich wniosków, to trzeba trochę otwartości umusłu, świata trochę zobaczyć, z gminy wyjechać... Ech... Szkoda strzępić ryja ;-)
  • Odpowiedz
@RoBee: Stary bo nie bardzo rozumiem. Przeczytaj mój post raz jeszcze. Ja jestem za tobą rękami i nogami. Chodziło mi o to, że Januszom zawsze będą pękać dupy jak robisz coś inaczej niż oni zawsze robili.
  • Odpowiedz