Wpis z mikrobloga

Dzień 5.

Wczorajszy dzień skończyłem, jak poprzednie, na trzeźwo.

Objawy delirki utrzymują się w dalszym ciągu, ale ta noc nie była najgorsza. Oczywiście, rano wstałem z gorączką, ale już lżejszą, twarz jakby odrobinę mniej opuchnięta. Ręce się trzęsą, drganie mięśni w nogach, nawet o tym pisać nie muszę, bo to standard. Zasnąłem dosyć szybko, już po godzine od momentu położenia się - wczorajszy dzień szybko zacząłem, a i późno położyłem się spać. Koszmary niestety trwają, ale z tego co rozumiem, to będzie się utrzymywać dosyć długo. Budziłem się tylko dwa razy, raz z lekkim krzykiem. Ale udawało mi się szybko wrócić do snu, niezbędnego jednak do regeneracji.

Wczoraj miałem nad ranem straszny głód - krótko mówiąc, chciało mi się pić jak skur****n już od momentu otworzenia oczu. Skłamałbym, gdybym powiedział, że teraz nie chcę, jednak nie tak jak wczoraj.

Zabieram się do pracy.

Godzina 09.46. Menel jest trzeźwy.

#alkoholizm #wycinkimenela
  • 20
@tata-szymona: @alko_nowa_droga: @tomwolf: tata-szymona raczej nie wie o czym mówi, ale coś tam jakby mu świtało, więc szybko poprawiam: alkoholizm owszem nie jest uleczalny, do końca życia jest się alkoholikiem, jednak można być alkoholikiem trzezwym, niepijącym. Jako ekspert w temacie stwierdzam z całą odpowiedzialnością: szanse na wyjście z alkoholizmu bez terapii są marne (nie jest to niemożliwe, ale rzadko się zdarza, żeby ktoś własną siłą woli wyszedł na prostą).
@alko_nowa_droga: Trzymaj się mocno! Uzupełniaj elektorlity, bo takim okresie chlania Twój organizm jest wyjałowiony jak nóż chirurgiczny. Jedz dużo świeżych warzyw i owoców, pij świeże soki, nie przesadzaj z wodą - uczucie "suchego kaca" może się utrzymywać bardzo długo, a nadmierne picie wody dodatkowo wypłukuje mikroelementy z organizmu, a opróćz tego jego zbytnie nawodnienie podnosi ciśnienie krwi i tętno. Zakupić sobie możesz jakiś suplement diety + essentiale forte na wątrobe +
@alko_nowa_droga: #!$%@? ile trzeba pic zeby sie do takiego stanu doprowadzic? nieraz sie zdarzalo pic po 5-7 dni pod rzad, nie jakies ciagle twarde najebki ale jakies calodniowe/wieczorne drinki i po prostu odstawialem, ze strachu i dla zdrowia, bo jednak smaki nadal sa, i po 1 dniu zamuły nic potem sie nie dzieje