Wpis z mikrobloga

Witam w kolejnym
>>>VFX NEWS<<<

dziś krótki wpis, ale istotny, dla wszystkich tych którzy siedzą po nocy by sprostać deadlinom klientów.

Jak dbać o swoje oczy.
1. Dostosuj poziom naświetlenia monitora do otoczenia. W nocy, przy zgaszonym świetle raczej przygaś, jednak nie może też być to minimum. Jeśli musisz wytężać wzrok, to zjechałeś z podświetleniem za bardzo.
2. Postaw lampkę za monitorem, żeby uzyskać efekt backlight który znacznie zmniejszy zmęczenie oczu http://www.liderlamp.pl/ImgGalery/Img1/Clanky/aktuality-home/co_je_ambientni_osvetleni.jpg
preferowane ciepłe kolory
3. Używaj programu flux zawsze kiedy tylko się da https://justgetflux.com/
4. Wpuszczaj kropelki raz-dwa razy dziennie.
Polecam krople: Bepanthen, Hyabak, Thealoz. Wszystkie są bez recepty.
5. Zainstaluj wtyczkę Break Time do Chrome, ponieważ 5 minut przerwy na godzinę pracy dużo daje.
https://chrome.google.com/webstore/detail/break-timer/hklkdbpicdmlpoiellngedpejjkmapei
6. Robiąc przerwy staraj się patrzeć w dal. Podejdź do okna i porozglądaj się na horyzoncie.
7. Do takich ćwiczeń polecam zainstalować apkę EyeLeo http://eyeleo.com/ która przypomina nam o ćwiczeniach. [wykonujemy kilka mrugnięć]
8. Kupcie sobie okulary z filtrem do komputera.
9. Jeśli czujecie zmęczenie oczu, a nawet ból głowy zwłaszcza wieczorami lub podczas jazdy samochodem polecam udać się do okulisty. Sama wada wzroku nie jest jeszcze tak dokuczliwa, najwięcej problemów z bólem i zmęczeniem robi prawdopodobnie astygmatyzm (czyli różnica między lewym, a prawym okiem)

#vfxnews

#grafika #grafikakomputerowa #grafika3d #3dsmax też #programowanie wiem, że mnie zabijecie za ten tag, ale możliwe, że wpłynie on na waszą efektywność i zamiast 15k zarobicie chociażby 18k ;)
  • 23
  • Odpowiedz
@loczyn: hmm od siebie wtrące krople można nawet zastąpić zwykłą solą fizjologiczną, żeby "skropić oczy łzami" za dyche mamy ampułek na dwa miesiące.

  • Odpowiedz
Jeśli ktoś się decyduje na krople, to bardzo ważne jest, żeby były bez konserwantów. Można sobie dużo złego narobić stosując konserwowane.

Odnośnie programów zmieniających temperaturę kolorów na wyświetlaczu, to fajny jest też Twilight na telefony.
  • Odpowiedz
@loczyn: a to dobrze wiedzieć, będę miał jakąś alternatywę ;) Ja aktualnie używam Hial Eye Free 0,4% ale są dosyć drogie, bo ponad 40zł za butelkę 10ml. Ale można używać przez 3 miesiące od otwarcia.
  • Odpowiedz
Coś źle zrozumiałem, czy ty coś źle rozumiesz?


@jigsaw96: Tak, ja źle zrozumiałem :)
Chodziło mi o wadę, że jedno oko ma np 0,5, a drugie 0,0 to jedno albo drugie będzie się za bardzo męczyć.
Astygmatyzm to co innego, faktycznie. Przepraszam!
  • Odpowiedz
@loczyn: Masz na myśli jakieś okulary nawet dla ludzi bez wady wzroku? Bo szybkie google pokazuje produkty wycofane z oferty albo że to niepotrzebne już w tych czasach, a mnie zaciekawiłeś.
  • Odpowiedz
Masz na myśli jakieś okulary nawet dla ludzi bez wady wzroku? Bo szybkie google pokazuje produkty wycofane z oferty albo że to niepotrzebne już w tych czasach, a mnie zaciekawiłeś.


@cycki: Kolega korzysta. Jego okulista poradził, mój też, żeby sobie coś takiego kupić. Szczerze - nie jestem okulistą więc się nie wypowiem, ale chyba, jakieś tam promieniowanie nadal jest.
  • Odpowiedz
@loczyn: flux, lampka z tyłu i hialurian sodu używany co godzinę czy dwie, oczy dalej się męczą, a w krytycznych przypadkach mam zapalenie spojówki :c
  • Odpowiedz
  • 1
Flux srux, ten program jest tragiczny bo tak zmienia kolor ze wszystko jest pomarańczowe. Lepiej zainwestować w monitor z trybem redukcji niebieskiego światła
  • Odpowiedz
  • 1
@Echo203: Zerowki, ale nie ufalbyn gownie z allegro (chyba ze oficjalny sklep bez chinskiego gowna)

Odpowiednio dobrane szkła, wyposażone w specjalne dodatkowe powłoki (antyrefleksyjną, antyelektromagnetyczną, hydrofobową, antystatyczną) pozwalają zadbać o oczy dzięki poprawie przejrzystości, redukcji odbić, zmniejszeniu przyciągania pyłków przez okulary. Warto w nie zainwestować zarówno dla zdrowia oczu, jak i poprawy jakości widzenia i komfortu pracy.
  • Odpowiedz