Wpis z mikrobloga

Chciałem się wypowiedzieć na temat #afera, bo wypok dziś opanowała bojówka #60centowzawpis. Otóż sam nie głosowałem na PiS ale legalnie wygrali, rządzą i to akceptuję. Jak rok temu, tuż po wyborach, widziałem nagłówki na portalu parówkowym czy w czerskim szmatławcu to już wtedy wiedziałem, że czekają nas 4 lata ciągłej przepychanki, awantury i niekonstruktywnego obrzucania się błotem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Przecież oni zaczęli protestować jeszcze przed objęciem władzy przez PiS, to jak tu się spodziewać konstruktywnego dialogu? Po cichu liczyłem, że PiS nie łyknie zarzutki pt. "Trybunał" no ale niestety, chcieli powiedzieć PO "Zrobiliście duży błąd. Chcieliście wydymać Freda, to teraz Fred wydyma was." i uruchomili już czekającą w zanadrzu machinę zwaną KOD. Powinni być ponad tym, ale zagranie PO z wyborem nadmiarowych sędziów było tak bezczelne, że aż się prosiło. No trudno. Od tego czasu KAŻDY, podkreślam KAŻDY projekt - choćby obywatelski - jest "niedemokratyczny", "stalinowski", "zrobi z Polski Rosję" i nie wiadomo co jeszcze. Oni dobrze wiedzą, że jeżeli teraz nie obalą rządu to zaraz formuła się wyczerpie i do planowych wyborów już nic na tym polu nie ugrają, a kasy wtopili naprawdę sporo.

Samo "ograniczenie wolności mediów"... No cóż, nic takiego nie ma miejsca! No ok, ma - bo w tej chwili w polskim Parlamencie jest zasada "róbta co chceta". Proponowane przepisy są bardzo podobne do tych działających w Czechach czy Włoszech a także - samym Unioparlamencie. To aż tak niedemokratyczne? Większą swobodę pracy w Parlamencie mają dziennikarze rosyjscy, niż francuscy. Jak się zastanowić, to nie bez powodu. Ok, 2 osoby to faktycznie za mało, ale żeby zaraz zamach na demokrację? I to który już w tym roku? Trzeba zwiększyć tę liczbę i tyle, a samo centrum prasowe to bardzo dobry pomysł. Nawet na konwentach czy targach buduje się centra prasowe, to taka praca w terenie nie jest zbyt przyjemna - przerabiałem to. ;)

Aha, no i jeszcze to #!$%@? ze strony PO, że Kukizy z nimi nie protestują tylko próbują pracować więc już są pisiorami i koniec tematu. PO/Nowoczesna - Opozycja, Kukuz'15 NIE-opozycja. A może oni po prostu potrafią się zachowywać poważnie? Taki Liroy swoją konstruktywnością bije na głowę 80% polskiej "opozycji"... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#po #pis #aferasejmowa #afera #polityka #sejm #kod
  • 29
@piker: Powtórzę się jeszcze raz.

Po prawej był sygnał Polsatu z dźwiękiem i zbliżeniami na kartki opozycji, dzięki czemu dowiedziałem się o co biega i co tam jest napisane i wogóle. Po lewej sygnał rządowy bez dźwięku z sali obrad (bo ten został wyłączony po wyjściu marszałka) i bez zoomu na mównicę.
Po 1.01 jeżeli to wejdzie w życie to tego sygnału po prawej już nie zobaczysz bo będzie zakaz nagrywania
MarianoaItaliano - @piker: Powtórzę się jeszcze raz. 

Po prawej był sygnał Polsatu...

źródło: comment_SasLV4wVcEpQevF20FGsb2JnkFBPV2vO.jpg

Pobierz
4/10 bo odpisałem na wymysły płatnego trolla.


@OldFuckinPyroRex: To płacą za pisasnie prawdy? Gdzie się zgłosić po kasę? Na pewno nie na Czerską ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@MarianoaItaliano: Zrozumcie w końcu PeOwskie trolle, gdyby to była konstruktywna opozycja to by wykorzystali metody pracy demokratyczniej wybranej opozycji, tj. zgłosili swoje poprawki do projektu. NIE ZROBILI TEGO tylko od razu zaczęli kręcić inbę. Stąd wiemy, że to nie
@MarianoaItaliano: Z dupy wybranego kadru lewackiej telewizji? Gdyby Ci te Twoje lewicowe media mówiły prawdę to byś wiedział, że dziennikarze mają dostęp do multichannelowego rawa więc argument Z D-U-P-Y.
@MarianoaItaliano: Polsat News jest niestety bardzo lewacki. Kiedyś trzymali przyzwoity poziom ale teraz to naprawdę szkoda gadać, od około 2 lat jest lipa, coraz bardziej skręcają w lewo.
W sejmie masz chyba 8 czy 9 kamer i dziennikarze mają dostęp do surowego sygnału z każdej z nich, a to, że wybrali ten obrazek a nie inny... Cóż, to jest właśnie manipulacja.

@OldFuckinPyroRex: Skończ, za takie posty nie dostaniesz nawet centa
@piker: Nie chce mi się już o tym gadać, bo i tak nic nie zmienię, ale próbować warto.

Nie wiem czy wiesz ale tylko TVP ma dostęp do tych wszystkich kamer, reszta ciągnie z jednego źródła realizowanego przez TVP Parlament. Mówiła o tym wczoraj Dominika Długosz w Polsat News.
to opozycja ma prawdziwych zwolenników


@OldFuckinPyroRex: XDDDDD Takich jak moja znajoma, która jeździ na marsze kod, jest koordynatorką grupy a nie rozróżnia sejmu od senatu a o polityce nie wie nic poza tym, że pisiory to nam demokracje zabierajo XD Ja nie jestem zwolennikiem PiS, ja bym PiS wysłał na sybir drugim możliwym transportem - pierwszym pojechałaby ta, tfu, opozycja za eurocenty. Trollu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Takich jak moja znajoma, która jeździ na marsze kod, jest koordynatorką grupy a nie rozróżnia sejmu od senatu a o polityce nie wie nic poza tym, że pisiory to nam demokracje zabierajo XD


@piker: No i dobrze, że broni swoich praw. Jak niezauwązyłeś, PiS chce jej odebrac i tak już ograniczone prawo decydowania o własnej macicy

Ja nie jestem zwolennikiem PiS


@piker: Uważaj, bo ktoś uwierzy.
@OldFuckinPyroRex: Zjeżdżaj na swój tonący okręt, a raczej - tonącą platformę. Trollu.

@MarianoaItaliano: No to faktycznie jakiś absurd. We Włoszech czy Unioparlamencie działa to właśnie tak, że mają oddzielną salę dla dziennikarzy, a w niej dostęp do multicama i tam sobie spokojnie pracują. U nas też powinno tak to się odbywać, bo ani jedna kamera ani 100 kamer to nie jest dobre rozwiązanie.

W każdym razie, mam jeszcze w kieszeni
W każdym razie, mam jeszcze w kieszeni legitymację dziennikarską (co prawda branżową, ale powinna zadziałać) więc będzie trzeba się wybrać samemu obadać temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@piker: Czekam na relację po 1 stycznia. Mam nadzieję że do tego czasu nie #!$%@?ą Sejmu zupełnie. Tak czy tak to zmiany in minus, obecne podejście jest dużo lepsze - choćby dlatego że media mogą zapytać każdego polityka, a tak
@piker: No i dobrze, że broni swoich praw. Jak niezauwązyłeś, PiS chce jej odebrac i tak już ograniczone prawo decydowania o własnej macicy

@OldFuckinPyroRex: Przestań kłamać. Projekty nt aborcji - zarówno zaostrzające jak i liberalizujące - to były projekty obywatelskie, oba spuszczone w kiblu jak każdy projekt obywatelski. Taka demokracja, że przez 25 lat można na palcach jednej ręki policzyć ilość spraw zgłaszanych przez obywateli jakimi się posłowie zajęli.

@