Wpis z mikrobloga

Witam, potrzebuje kupić jak najbardziej wydajny laptop do 4500 zł, używany(chyba znajdzie sie duzo bardziej wydajne niz nowe) Przeznaczenie: programy Adobe (w szczególności illustrator, photoshop)
Czy moglibyście mi coś polecić? Byłbym bardzo wdzięczny!

#komputery #laptop #cokupic #adobe
  • 13
Czy moglibyście mi coś polecić? Byłbym bardzo wdzięczny!


@nudle: Poczekałbym na laptopy z pascalami, teoretyczna premiera pewnie na targach w styczniu, obecnie się raczej nie opłaca + te starsze, w tym używane powinny potanieć.
@nudle:
Raczej nie opłaca się teraz brać nowego laptopa z 960m, z używek trudno powiedzieć co znajdziesz z 965m, 970, może nawet z 980m. Nie wiem też czy szukasz 15-stki czy 17-stki, czy liczy się dla ciebie też matryca czy nie. Kabylaki powinny mieć zegary o 200 wyższe od skylaków, więc to kolejny powód z uwagi na który warto poczekać, no przynajmniej biorąc pod uwagę twoje zastosowanie, skoro przyśpieszenie sprzętowe przy
@nudle:
Uzupełnię ci to trochę: ASUSy G751JT, G751JY G752VT, MSI GT72(na olx widziałem dwa, ale to raczej wały), te śmieszne mediony/erazery: X7819, X7841 i różnej maści cleva. Najlepiej wpisać 970m lub 980m i szukać ofert.

Warto też założyć temat tutaj, są bardziej na bieżąco ode mnie jeżeli chodzi o gamingowe używki z 970m i 980m, część też szuka okazji, część sama nimi handluje, pomogą, doradzą jeszcze inne modele i pewnie też
@nudle: z nowych mógłbyś zobaczyć MSI GL72 6QF-681XPL, na i7, 960M, 16GB RAM, SSD. Z tymi gamingowymi to trzeba uważać z używek też co się bierze i mieć możliwość sprawdzenia lapa, żeby nie był już mocno przechodzony, ale jak musi to być coś mocniejszego no to możesz szukać.