Wpis z mikrobloga

W trzeciej odpowiedzi chodzi o sytuację, w której mimo negatywnego stosunku do działania rządu, nie protestujemy, ponieważ nie uważamy KODu za satysfakcjonującą opozycję.
#polityka #ankieta #afera #sejm #bekazpisu #neuropa #4konserwy #libertarianizm

Wobec sytuacji na Wiejskiej:

  • Jestem po stronie rządu. 17.7% (28)
  • Popieram KOD. 27.2% (43)
  • Czuję, że nikt mnie nie reprezentuje. 48.7% (77)
  • Nie jestem zainteresowany tą sytuacją. 6.3% (10)

Oddanych głosów: 158

  • 16
@Batoon: Dlaczego tylko KOD? Wczoraj pod Sejmem byli wszyscy - apolityczni, KODowcy, przedstawiciele Nowoczesnej, Platformy, Inicjatywy Polskiej, SLD, PSL, razemowcy, a nawet anarchokapitaliści z wielkim żóło-czarnym transparentem "Don't tread on me".

Nie trzeba popierać KODu, żeby być przeciwko politycznemu bandytyzmowi w wykonaniu PiS i jego sojuszników.
Wczoraj pod Sejmem byli wszyscy - apolityczni, KODowcy, przedstawiciele Nowoczesnej, Platformy, Inicjatywy Polskiej, SLD, PSL, razemowcy, a nawet anarchokapitaliści z wielkim żóło-czarnym transparentem "Don't tread on me".


@BielyVlk: Tudzież anarchiści ze squatów i organizacja obywatelskiego sprzeciwu Obywatele RP (której rola IMO jest bardzo ważna, a w mediach mało zauważona).

Ładnych czasów żeśmy doczekali, PO, Razem i akapy wszyscy zjednoczeni...
@ajuto00: Wyjaśniając: nie twierdzę, że każdy protestujący jest z KODu, ankietę sformułowałem może dość nieszczęśliwie, ale manipulacja nie była moim celem. Chodziło wyłącznie o to, że przekaz medialny skupia się na konflikcie na linii KOD-PiS. Ankieta miała na celu zbadanie wielkości grupy nieidentyfikującej się z żadną z tych organizacji, a jednak przeciwnych działaniom rządu.
Jeśli ktoś odebrał to inaczej - kajam się, mea culpa.
Chodziło wyłącznie o to, że przekaz medialny skupia się na konflikcie na linii KOD-PiS


@Batoon: Chyba w reżimowych mediach TVPis taki przekaz medialny jest a nie w wolnych mediach. KOD to bezkształtna masa nie mająca zaplecza ani żadnej realnej siły. A już zrównywanie jej z opozycją to jest groteska albo świadoma manipulacja. KOD jak szybko powstał tak w odpowiednich warunkach się rozpadnie. Bo powstał na fali łamania konstytucji przez rząd i
Jakie wspólne wartości masz na myśli?


@Batoon: Wolność słowa i zgromadzeń - generalnie to, co można uznać, górnolotnie mówiąc, za wartości wywodzące sie z poszanowania godności ludzkiej.

@BielyVlk: Akurat byłam świadkiem przyłączenia się akapów do protestów. Piszę o tym, żeby pokazać, jak cholernie ważne potrafią być indywidualne decyzje ludzkie. Wyglądało to tak:

Na początku grudnia przed Sejmem stoi mała grupka zmarzniętych Obywateli RP protestujacych przeciwko nowelizacji ustawy o zgromadzeniach (zresztą