Wpis z mikrobloga

Czy ma ktoś #toyota corolla E12 czyli roczniki 2002-2006?

Chodzi mi o lampke w bagażniku, nie działa, mimo że żarówka sprawna, styk jest czysty i ruszałem w nim żarówką więc jest ok.

Po otwarciu klapy zapala się lampa we wnętrzu samochodu, a bagażnik jest ciemny. Na lampce jest przełącznik niestety brak napisu on off lub 0 1 , jak go przełącze w druga pozycje to po otwarciu klapy nie ma zadnej reakcji. (lampka we wnętrzu sie nie zapala)

Pytanie do właściciela takiej TOYOTY, czy po otwarciu bagażnika powinna zapalac sie lampka we wnetrzu czy tylko w bagażniku?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa

-
  • 9
@kowal258: Żarówka mogła się spalić w sposób niemożliwy do oceny wizualnej. Podepnij żarówkę do jakiegoś innego źródła prądu. Albo wymień na nową. Jak nowa żarówka też nie zaświeci, to może jakiś przekaźnik? Co prawda jeśli inna żarówka na tym samym obwodzie (przekaźniku) działa, to przekaźnik można wykluczyć, ale...
@kowal258: Miałem jakiś czas temu taki sam problem. Wymieniłem żarówkę i nic to nie dało. Po jakimś czasie zaczęła sama działać. Świecić się powinna po otwarciu klapy bagażnika.
@kowal258: Tak, również ta, ponieważ klapa bagażnika to też drzwi a jeśli masz ustawione światło, żeby się zapalało przy otwarciu drzwi to wewnątrz auta też świeci się światło.