Wpis z mikrobloga

Mireczki kochane, wierzę w moc wykopu a chciałbym zrobić coś dobrego więc może pomożecie, a może nie.

Poszukuję rodziny kobiety widocznej na zdjęciu, jednocześnie właścicielki tej książeczki. Nazywała/nazywa się Zofia Winnicka, urodzona 11 Listopada 1900 roku w Łukowie, skąd została zesłana do niemiec do miejscowości Wildflecken do przymusowej pracy 1 Lutego 1944 roku, a następnie powróciła do swojego miejsca zamieszkania w dniu 16 Czerwca 1947 roku, którego dokłady adres to Łukowo, ulica 11 listopada. Następnie sama lub z rodziną mogła zostać w Łukowie, również mogła znaleźć się w Lublinie jak i Koszalinie.

Dlaczego poszukuję rodziny? Jestem w posiadaniu kilku pamiątek tej Pani (zdjęcia, dokumenty), która prawdopodobnie nie żyje, jednakże jej dzieci/rodzina dalej żyją i chciałyby odzyskać przedmioty.

Wołam #lublin #koszalin #lukow #sochaczew #ciekawostki #historia #drugawojnaswiatowa
Pobierz
źródło: comment_hgEH2Wv0SwmTyAMluGhG96p0GwKfO9z6.jpg
  • 98
@Pulton: Popytałem kilku osób, które znalazłem na fb i byli podobni lub coś skłoniło mnie, że do tej osoby właśnie napisałem, czekam na odpowiedzi od nich. Wołaj jak coś będziesz wiedział więcej ;)