Wpis z mikrobloga

TL;DR afery pod #sejm - tag #tldr, ale prosiłbym o zmianę obserwowania na nowy #tldrmariano który jest mniej ogólny.
Cześć wszystkim. Zapraszam na standardowe wydanie TL;DR dotyczące Sejmu.
Myślałem że dzisiaj nastąpi koniec tejże inby, ale konflikt się jeszcze bardziej zaostrza.

Protesty:
Protestujący posłowie PO i Nowoczesnej mają zostać na Sali Plenarnej do 11 stycznia kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym roku.
Ma to związek z nie odbyciem się powtórnych głosowań w.s. ustawy dezubekizacyjnej i budżetowej jak chciała tego opozycja.
Protestujący cały czas transmitują wydarzenia z Sali Plenarnej za pomocą serwisów społecznościowych.
Cały czas trwa również protest opozycji przed budynkiem Sejmu.
Grupki protestujących wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu osób w zależności od pory dnia.
Pod sejmem są wciąż funkcjonariusze policji, którzy pilnują, by protestujący nie utrudniali wjazdu i wyjazdu do Sejmu.

Media:
Media powróciły we wtorek po 10 do budynku Sejmu na starych zasadach, poza jednym wyjątkiem.
Dziennikarze nie mogą dostać się na Galerię Sejmu w Sali Plenarnej która jest zamknięta.
Oficjalnie jest to tłumaczone tym że nikt nie ma wstępu na galerię w czasie gdy nie odbywają się na niej żadne posiedzenia.
Według opozycji posiedzenie nie zostało zakończone, a jest jedynie przerwane.
Opozycja mówi że dziennikarze powinni mieć teraz wstęp na galerię na starych zasadach, argumentując jak wyżej.

Śledztwa w sprawie wydarzeń pod Sejmem.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w sprawie ws. wydarzeń przed Sejmem,
Śledztwo ma dotyczyć m.in. blokowania wyjazdu posłów i przedstawicieli rządu przez manifestujących przed budynkiem.
Materiały w tej sprawie przekazała policja - poinformował rzecznik prokuratury Michał Dziekański
Prokuratura ws. wydarzeń przed Sejmem otrzymała też zawiadomienia PO i Nowoczesnej
Zawiadomienie dotyczy domniemanego złamania prawa przez marszałka Sejmu M. Kuchcińskiego.
Nie zapadły jeszcze decyzje w sprawie podjęcia śledztw w tej sprawie - informuje rzecznik.

Konferencja prasowa rządu:
Dzisiaj (środa) po godzinie 10 odbyła się konferencja prasowa rządu.
W konferencji udział wzięli poniżsi politycy PiS.
Konferencja dotyczyła ostatnich wydarzeń w Sejmie -
Beata Szydło - premier
Marek Kuchciński - Marszałek Sejmu
Stanisław Karczewski - Marszałek Senatu
Jarosław Kaczyński - prezes Prawa i Sprawiedliwości
Ryszard Terlecki - przewodniczący Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości

Najważniejsze punkty konferencji:
Jarosław Kaczyński zaproponował utworzenie stanowiska szefa opozycji.
Premier odniosła się do sukcesów rządu w tym programu 500+ i mówiła że Polacy oczekują zajęcia się ich sprawami w Sejmie.
Beata Szydło zaapelowała do opozycji o wspólną pracę na rzecz Polski.
Marszałek Sejmu poinformował że wszystkie głosowania odbyły się zgodnie z obowiązującym prawem i nie ma potrzeby ich ponawiania.
Marszałek Senatu poinformował że nowy projekt ws. mediów w Sejmie nie powstał by ograniczyć dostęp mediów do prac w Sejmie.
Na koniec prezes PiS złożył wszystkim życzenia świąteczne.
Dokładne cytaty z konferencji są dostępne na stronach Polskiej Agencji Prasowej

Komentarze dot. dzisiejszej konferencji prasowej rządu.
Grzegorz Schetyna, PO: To wszystko oceniam jako "pakiet świąteczny" przyniesiony przez Świętego Mikołaja, który wkładam pod obrus.
Przewodniczący PO dodał także że PO nie zgadza się na niepowótrzenie głosowań i w czwartek o 15 odbędzie się posiedzenie PO w sprawie ostatnich wydarzeń.

Ryszard Petru, Nowoczesna: Jarosław Kaczyński wyciąga rękę a jednocześnie straszy więzieniem. Nazywa to co my robimy działalnością przestępczą.
Przewodniczący Nowoczesnej dodał że oczekuje spotkania z Jarosławem Kaczyńskim ''jeszcze dziś''

Marek Jakubiak, Kukiz '15: Tak naprawdę załagodzenie tej sprawy, zamiast cofnięcia się o krok wstecz, jest wielkim błędem
Posłowie Kukiz'15 skrytykowali też pomysł powołania szefa opozycji na wzór brytyjski.

Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL: Ja nie wierzę w miłość PiS do opozycji, bo po konferencji widać, że nie ma tej miłości w samym PiS
Prezes PSL dodał także że: Słowa pani premier, które wygłosiła, są jak zdania z Polskiej Kroniki Filmowej, gdzie biuro polityczne przedstawiało kolejny plan pięcioletni przed zakończeniem realizacji poprzedniego.

Stefan Niesiołowski: Unia Europejskich Demokratów: Ton wystąpienia Jarosława Kaczyńskiego był radykalnie odmienny niż te wszystkie wystąpienia z okazji rocznic smoleńskich, o ubekach, gorszym sorcie czy targowicy. Natomiast rzeczywiście bardzo mało było konkretów.

Cytaty spisane z transmisji w Polsat News.

Instrukcja dot. dzisiejszej konferencji prasowej.
Jak podaje portal polsanews.pl, Super Express i kilka innych źródeł do prasy dostała się instrukcja PiS dot. dzisiejszej konferencji prasowej
Jej autentyczność potwierdza Ryszard Terlecki - przewodniczący KP PiS, podaje Super Express.
Ryszard Terlecki, PiS: W sprawie wytycznych kierownictwo PiS nie ma sobie nic do zarzucenia. To standardowe pismo, z opisem wydarzeń i opiniami wysyłane przez biuro prasowe od początku kadencji. To nic nowego.
Treść instrukcji znajduje się w tym znalezisku kol. @grubson234567 któremu dziękuję za dostarczenie tej informacji.
Tekst źródłowy - http://www.se.pl/wiadomosci/polityka/tajna-instrukcja-pis-jak-tumaczyc-usmiech-prezesa_927095.html

Opinii nie wydam - ocena tej instrukcji należy do was, ja tylko informuję.

Aktualizacja: 21 grudnia 2016, 22:20
PS: Wołam tylko tych którzy wyrazili taką wolę, plusując komentarz pod poprzednim wpisem.
W tym linku znajduje się spamlista, dołącz a będę wołał na każde przyszłe TL;DR

#polityka #sejm #4konserwy #neuropa #tldr
  • 61
  • Odpowiedz
@wataha1271: Jeszcze 3 lata do końca kadencji, jeszcze wiele inb przed nami.

No niby to jest jakiś pomysł, ale jak znam niektórych to by mi zaraz zarzucali że to nie to samo, że się sprzedałem i że wogóle jak śmie na tym zarabiać z reklam i czy Soros mi też płaci ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dlatego wolę pisać sobie hobbystycznie na Wykopie, bez żadnych zobowiązań jak mam
  • Odpowiedz
@wataha1271: Dlatego póki co zostawiam jak jest, 6 stycznia się znowu pewnie zacznie poważna inba jak Marszałek coś wymyśli dla mediów. Nie jestem jasnowidzem, ale coś czuję że już wpłynęło pismo do UM Warszawa w sprawie organizacji manifestacji na ten dzień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Protestujący posłowie PO i Nowoczesnej mają zostać na Sali Plenarnej do 11 stycznia kiedy odbędzie się pierwsze posiedzenie Sejmu w nowym roku.

Protestujący cały czas transmitują wydarzenia z Sali Plenarnej za pomocą serwisów społecznościowych.


@MarianoaItaliano: ktos tam się w opozycji naoglądał BrainDead xd
  • Odpowiedz
@Kroomka: @wataha1271: @MarianoaItaliano:
Osobiście mi się ten pomysł "brytyjski" bardzo podoba daje opozycji gigantyczne możliwości zaprezentowania swoich konstruktywnych propozycji. Jeśli opozycja na to nie pójdzie to nie będzie to zbyt dobrze o niej świadczyć.
Po pierwsze. Wskazywać będzie to na totalny brak zaufania nie tylko do PiSu ale do innych partii opozycyjnych.
Po drugie. Brak czegokolwiek do powiedzenia, programu sensownych rozwiązań.
Po trzecie. Świadczy o tym, ze jedynym pomysłem
  • Odpowiedz
Ten "szef opozycji" to jakiś kretyński pomysł, pewnie próba podziału opozycji czy też wyznaczenia 1 osoby, którą Kaczyński swoimi siłami politycznymi i mediami zdołałby łatwo zniszczyć i mieć problem z głowy. Żenujące.
  • Odpowiedz
@monochromatycznie:
U nas się ta kultura kształtuje, dlatego mamy taki bezsensowny rewanżyzm i oszołomstwo na ulicach z jednej i z drugiej strony. Tu opozycja powinna chociaż zobaczyć jak to wygląda i zaproponować poprawki. Teraz albo nigdy. Lepszej okazji nie będzie.
No ale po co... Lepiej walić się po łbach zamiast zrobić coś sensownego co może na całe lata służyć.

Lepiej sie licytować w głupocie?
  • Odpowiedz