Wpis z mikrobloga

@Wierszu @chrzest_ognia @Pawel929 @qwed @DarkSoulxx @Zakarin @kaenpeowiec

Jest to przepis, który dopracowywałam przez bardzo długi czas, metodą prób i błędów :D Ciasto jest bardzo mięciutkie w środku i chrupiące na zewnątrz.

Okej. Najpierw składniki (z podanych proporcji wychodzą dwie całkiem spore pizze na cienkim cieście albo dwie mniejsze na grubszym cieście):
- 600g mąki (korzystałam z różnych rodzajów i typów mąk, na tych dwóch udało mi się uzyskać najlepsze rezultaty :D:
@luls: bazylię dałaś przed pieczeniem? bo wygląda na ledwie zarumienioną, a ser z kolei dość ciemnawy. mi się szybko przypala bazylia, a po wyjęciu pizzy się nie "przykleja" do ciasta ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@cuphead: Tak, położyłam ją na wierzchu przed pieczeniem. Może to kwestia czasu pieczenia i temperatury - u mnie to było około 10 minut w 250 stopniach. Możesz spróbować przed pieczeniem wrzucić listki do lodówki albo do zimnej wody - wtedy nie powinna się tak szybko przypalić.
@Rivlous: Sos zazwyczaj robię na spontanie, ale wygląda to mniej więcej tak: biorę puszkę pomidorów (mogą być krojone, w całości, nie ma to większego znaczenia). Wrzucam ją do gara. Dorzucam ze dwa ząbki czosnku (pokrojone w plasterki), dolewam odrobinę octu balsamicznego, solę, daję szczyptę cukru, trochę suszonego oregano i bazylii (tu już kwestia próbowania i indywidualnych upodobań :)) i zagotowuję. Gotuję przez kilka minut, żeby woda z pomidorów odparowała i żeby
@luls: A jak widzisz sos robiony z koncentratu? W znacznej części poradników robią sos właśnie z koncentratu. Ja wolałbym jednak robić ze świeżych, ale boję się, że te akurat mdłe będą.
@Rivlous: Co kto lubi :) Sos ze świeżych robiłam raz - jakoś mi nie podpasował, z koncentratu czasem mi się zdarza jak zapomnę kupić puchy z pomidorami - po upieczeniu pizzy ze sporą ilością składników nie czuć za bardzo różnicy w smaku. Możesz spróbować z koncentratu, dolej odrobinę wody i będzie okej.