Wpis z mikrobloga

#android #iphone
Proszę na wstępie o spokój,nie chce wywołać burzę lecz zapewnić sobie dobrze wydane pieniadze. Wszelakie fanbojstwo będę kasował bo chodzi o moją kasę :-)

Posiadam s6edgeplus, telefon bardzo dobry. Po roku przymulal więc dostał świetny ROM z XDA i znów chodzi jak marzenie. Z Androidem jestem od czasów HTC dream, więc można powiedzieć że od początku. Przeszła mi zabawa w romy itp... Ale cóż czasem trzeba jak w przypadku mego S6. No normalnie była masakra z każdą aktualizacja masakra no ale XDA pomglo jest git. No ale czas na zmianę i myślę nad iPhone 7plus lub czekać na S8edge. No nie wiem sam, nic od #apple nie mam i mieć nie bede. Z usługami Googla jestem w pełni zintegrowany lecz ponoć nie ma problemu również na iPhone z nimi. Od telefonu oczekuje hmmm aby działał bez problemowo. Czasem korzystam z apelem typu lightroom albo photoshop. Tak to jakieś takie normalne wykop,FB,viber. VLC remote jest dla mnie ważne aby sterować VLC na pc. Yanosik również jest wazny. No i najważniejsze na androidzie mogę sobie dyktować sms,maile,wiadomości na viber na głos przez zestaw samochodowy w aucie całkowicie po polsku. Bez żadnych problemów w pełni mnie rozumie i piszę to co ja mowie. Czy w Apple również będę to mial? Bo w sumie to jest dla mnie najważniejsza opcja bez której bym się nie obyl
  • 32
@muak47: iphone wszystkie te wymagania spelnia. Dodatkowo bedzie po prostu dzialal, stabilnie i szybko niezaleznie co bedziesz robil. Kwestia jedynie tego jaki model wybierzesz - chodzi mi o wielkosc ekranu
czyli cortana nie ma problemu z polską mowa?


@muak47: Cortana to Microsoftowy wynalazek, na iPhone'ach jest Siri, ale do niej trzeba mówić po angielsku.

Jednak dyktowanie maili, sms'ów to jeszcze co innego i to możesz bez problemu robić po polsku.
@advert a właściwie czym się różni Siri od asystenta google? Czy ma jakieś znaczaca przewage? Bo w sumie asystent google służy mi do tego aby powiedzieć w aucie no "wyślij sms do.... I dyktuje sms" rozumiem że na iPhone tak nie zrobie
@muak47: To zależy od ciebie; biorąc Apple jesteś na smyczy Apple, biorąc Androida ... sam decydujesz o swoim losie.

Apple wywala aplikacje, które są niewygodne dla niego, a wszystkie aplikacje są pod ich dyktando robione (np. Firefox zamiast silnika Gecko / Servo jedzie na Webkit).

Jak ci przeszkadzają gorsze aplikacje, cenzura, dużo większe ograniczenia itd. to odnajdziesz się
@Utiopa

Po polsku nie zrobisz - po angielsku zrobisz.

A czyli iPhone odpada, szkoda no kurde szkoda bo tak mnie kusi w jego stronę że szok. Nawet pomyślałem aby następny laptop był od nich. No ale to jego dyskwalifikuje, za dużo jeżdżę samochodem i potrzebuje tak jak mam teraz że mówię "ok google wyślij sms i dyktuje treść", kompletnie bez użycia rąk. No kurde czemu olali Siri po polsku?W telefonie za 4k
@muak47: nie można. Siri jest po angielsku, ale nazwy własne rozumie po polsku. "Hey Siri, send SMS to Bartek" działa. I dyktujesz po polsku. Ale zgodzę się, ze słabo, ze nie ma. Niby prace trwają, ktoś w kodzie znalazł zwroty po polsku, ale nadal nie ma. Ogólnie - jeśli nie masz chęci/czasu na modyfikowanie telefonu to iPhone. Jeśli lubisz pogrzebać i nie być niczym ograniczony to Android. Aha, i nie ma