Wpis z mikrobloga

Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na styczeń 2017
Co prawda już minutę po północy tekst był gotowy, ale wtedy nie było co pisać na mirko. Pomarańczki się uspołeczniały, a bordo dziennie pilnowały piwnicy. Co innego teraz, gdy część odżyła. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy siak mamy proponowane zestawy komputerowe na styczeń.

Segmenty zostały trochę poprzesuwane - części kosztują aktualnie majątek. Mimo wszystko udało się ułożyć sensowne skrzynki od 700, do aż 8100 złotych. Zmiany w konfiguracjach są niewielkie w stosunku do przedniego miesiąca, ponieważ nic nowego na rynek nie wypłynęło. To się jednak może zmienić niebawem ze względu na premiery procesorów. Pozostaje kwestia cen CPU - jeśli nie przesadzą, to będzie ciekawie, bo możemy zdradzić, iż podkręcają się elegancko. Oczywiście nie brak jak zwykle małych blaszaków ITX, polecanych monitorów, obudów, myszek oraz klawiatur. Wszystko znajduje się o tutaj:
https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_styczen_2017

Jakieś sugestie, pytania? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#purepc #pcmasterrace #komputery #hardware
PurePCpl - Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na styczeń 2017
Co prawda już mi...

źródło: comment_gcQtnfVU8e73zcdrkyZW3usMkKzslBOu.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: przydałaby mi się drobna porada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie gram zbyt wiele na komputerze (5-6 godzin w tygodniu). Chciałbym kupić GPU do 600-700 złotych. Pytanie moje jest takie: czy warto dopłacić do 1050 Ti czy jednak zakupić 1050? Procesor to i5-4460, więc raczej odpowiedni do obu kart.
  • Odpowiedz
To zależy w jakie tytuły przeważnie grasz i jaką grafikę oraz ustawienia celujesz. Zasadniczo jak zamówisz 1050 Ti z Niemiec (np. Mindfactory) to w cenie do 700 złotych masz fajne warianty od Palita czy MSI z tego co pamiętam. Łącznie z wysyłką. A dodatkowych kosztów na granicy brak, gwarancja normalnie jest u nas realizowana, naziści nie wyskakują z pudełka i nie kradną komputery. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@
  • Odpowiedz
@ElCidX: Jak ze wszystkim, ale trochę wytrwałości i jeśli wiemy czego szukamy i gdzie to może się pojawić - cały zestaw w ciągu miesiąca-półtora można sporo taniej złożyć. Tylko nie każdy ma czas albo chęci na takie zabawy, część się boi używek. A i na prezent się niezbyt nadają.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: cóż, do tej pory grałem w Rocket League i Wiedźmina 3, ale ostatnio kupiłem GTA5. Zadowolą mnie ustawienia średnie lub wysokie, chciałbym mieć stabilne 60 fps. Z testów u was wychodzi mi, że dokładam dla 10-15 klatek więcej niż zwykła 1050.

Warto? Czy może jest coś w budżecie dajmy na to 800 zlotych, co by przebiło 1050 Ti? Może jakaś starsza, używana karta o lepszych osiągach?
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: a czemu ceny tak bardzo podskoczyły? ( ͡° ʖ̯ ͡°) słaby kurs złotówki czy coś jeszcze? bo w sumie używane części to też dramat, zacząłem w końcu składać tani komputer z używek i jak jeszcze kilka miesięcy temu 2x4GB ramu ddr3 dało się kupić spokojnie za 100zł, a nawet taniej, to teraz oferty od 150zł ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl

Obserwowałem ceny Geforce 1050ti. To co się stało z cenami woła o pomstwę do nieba. 2 miesiące temu był za 590 zł. Teraz cena dobija do 750 zł. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jednym słowem - masakra
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Jak oceniacie taki zestaw? Pasuje tu wszystko do siebie? :)

- Intel i7-6700 3.40GHz 8MB BOX
- Kingston 16GB 2133MHz Fury Black CL14 (2x8192)
- ADATA 256GB 2,5'' SATA SSD Ultimate SU800 3D NAND
- Seagate 2TB 7200obr. 64MB
- Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB GDDR5
- ASRock B150M PRO4 (B150 2xPCI-E DDR4)
- XFX 500W XT Series 80+ Bronze
- Obudowa Zalman Z3 USB3.0 czarna
- TP-Link
  • Odpowiedz
@kruci: Z używek do 800 złotych masz 970, która będzie lepsza. Zasadniczo 1050 Ti = 960.

@csmrex: Stosunek złotówki do dolara, podwyżki świąteczne, polscy #januszebiznesu (np. wakacje i Radeony po 100-200 złotych więcej niż w Niemczech) i "promocje", rosnące ceny kości pamięci (= droższe dyski SSD i moduły RAM). Ogólnie powodów jest kilka, jak zwykle.

@Marcinox: Szkoda sobie strzępić ryja... ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Kurde, pechowy okres wybrałem ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chociaż zostały mi do kupienia ramy i monitor, bo kartę ostatnio kupiłem GTX1050 za ~520zł, więc nie tak najgorzej. A kiedy janusze biznesu będą obniżać ceny? Bo w sumie jeszcze czekam na procesor z Chin to może akurat trafię na obniżki ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: czyli radzicie poczekać do premier procesorów? Mocno wtedy sprzęty stanieją? Nie wiem czy źle nie robiłem czekając zamiast kupić coś na promocjach świątecznych...
  • Odpowiedz
@csmrex: Tego to najstarsi górale nie wiedzą, a więc my też. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@kruci: Zadziała bez problemu, nawet na starszej by zadziałało. PCI-e jest zgodne wstecz.

@samul_barca: W cenie tego Zalmana?

@yorrick: Czy radzimy czekać? Ryzyk-fizyk, jest zbyt dużo czynników, które dyktują cenę. Możemy za to pocieszyć, że nie ma sobie co pluć w brodę ze względu na niewykorzystane promocje świąteczne. Nie
  • Odpowiedz