Wpis z mikrobloga

Pięknie zaczyna się nam Nowy Rok. Tak się złożyło, że spadł dziś pierwszy śnieg w Warszawie w tym roku. Zarazem miałem dziś wolne od pracy. Czekałem od października na ten dzień, by mieć wolne i by spadł śnieg. Dlaczego czekałem? By pojechać na jedno z warszawskich osiedli by zobaczyć je w świeżutkiej warstwie śniegu. Mowa o osiedlu Jazdów i Przyjaźń. Niby całe dzieciństwo spędziłem tuż obok jednego z tych osiedli, ale w pamięci nie utkwiło mi w śnieżnobiałej szacie.

Jest to niezwykłe, że w tak dużym mieście są takie urokliwe miejsca jak to, wyjęte niczym z podlaskiej wioski.

Jednocześnie wraz z Nowym Rokiem stwierdziłem, ze warto byłoby reaktywować #gangkulturalnejwarszawy. Myślę nad organizacją spaceru podobnego do zeszłorocznego tyle, ze właśnie po drewnianej warszawie. W zasadzie mamy w warszawie trzy takie konkretne osiedle praktycznie tylko drewniane. Są też w okolicy Warszawy (choć dalej na jej terenie) budynki zwane świdermajerami. Warto też je odwiedzić, póki jeszcze nie spłonęły.

Gdyby znalazło się kilka osób chętnych odbyć „podróż” po warszawskiej wsi to czekam na odzew.

Wołam także @Przedwczesny_pogrzeb i @pusheeny. Zapraszam także osoby związane z szeroko pojętą sztuką gdyż sądzę, że znalazłoby się tutaj kilka takich osób. Może udałoby się nam stworzyć pewien ruch który gromadziłby wykopowiczów, gdzie moglibyśmy wspólnie coś stworzyć. Sądzę, że mamy tutaj pewien potencjał. Jest tu nas dość liczna grupa w której znajdzie się na pewno ktoś, kto rozumie o czym mówię. Być może jest tu juz taka grupa. Jeśli tak to chętnie przystąpię. W ostatnim półroczu sam byłem związany z jedną z warszawskich grup i myślę, że warto coś podobnego stworzyć na naszym gruncie.

#warszawa #drewno #architektura #sztuka #folklor #gangkulturalnejwarszawy
hsvduivbsh - Pięknie zaczyna się nam Nowy Rok. Tak się złożyło, że spadł dziś pierwsz...

źródło: comment_23pbpAsEMLqzuACocdjNpP2W4FsTNPwM.jpg

Pobierz
  • 31