Wpis z mikrobloga

@slvk: to drożdże i pływające w nich śliwki po przepompowaniu piwa do innego tanka. Swoją drogą, dla wielu najlepszego polskiego piwa. ( ͡ ͜ʖ ͡)
@BJXSTR: tak. o tym, że to jednak komuś smakuje. oceniać, co jest najlepsze można tylko to, co da się obiektywnie stwierdzić poprzez odpowiednie badanie/pomiar etc. ocena smaku piwa zawsze będzie subiektywna, bo każdy ma inne odczucia
ocena smaku piwa zawsze będzie subiektywna, bo każdy ma inne odczucia


@slvk:
to po co konkursy piękności? Po co konkursy krasomówcze? Po co sędziowie na skoczni oceniający styl skoku? Przecież sędziowie zawsze będą subiektywni i pełnej obiektywności nie doczekamy się nigdy.

Jednak są też konkursy piwne, gdzie gromadka sędziów zastanawia się nad elementami piwa. Jestem jednym z takich sędziów, więc mogę napisać obiektywnie: Imperium Prunum było jednym z najlepszych polskich piw
@slvk:
no widzisz, Ty nie widzisz sensu, inni widzą. Kto ma rację?

@LowcaAndroidow:
nr 1 zebrał Kord. Piłem prosto z beczki, potem z tanka, a potem po rozlewie i za każdym razem bardzo mi smakował (pomimo, że nie przepadam za beczkowymi piwami).
nr 3 to Art9 Oatmeal Hop ze 100 mostów.
@BrowarPERUN: rację mają ci, którzy organizują i lubią. chcą? lubią? spoko, niech organizują i mają frajdę, co kto lubi. serio. po prostu nie uważam, by mogło być miarodajne to, że ktoś lub banda ktosiów oceniła smak czegoś jako dobry i na tej podstawie stwierdzać, że coś jest lepsze, niż inne. imo to jest zbyt indywidualna kwestia, by móc jednoznacznie ocenić, że np. fortuna mirabelkowa jest lepsza niż raciborskie miodowe. niestety w
@LowcaAndroidow: dude, oceniaj co chcesz. ale niech nikt nie twierdzi, że jakiś album jest bezwzględnie lepszy, bo dostał wyższą ocenę na iTunes czy gdzieśtam albo był lepiej przyjęty przez krytyków. czyjaś ocena, która jest subiektywna nie jest bezwzględną miarą tego, czy dana rzecz jest dobra. jest jego oceną, którą możesz się pokierować zastanawiając się, czy warto kupić/próbować dane piwo, grę, lodówkę. możesz obiektywnie stwierdzić, że w danej grze mamy więcej questów,