Wpis z mikrobloga

#kingdiamond #mercyfulfate #muzyka #gitara #opowiadanie #pasta #creepystory #creepy

Kto niezna a lubi mroczne klimaty i dobrą muzykę to zapraszam to przesłuchania tego arcydzieła. Album "House of God" King Diamonda z 2000r. Słucham go od okołu już 10 lat, za każdym #!$%@? razem od pierwszej do ostatniej nuty mam ciary na całym ciele.

Album charakteryzuje się arcygenialnymi, wirtuozerskimi popisami gitarowymi, mam tu na myśli zarówno niebanalne riffy jak i solówki.

Dla mnie jest to jeden z tych albumów gdzie nie ma ani jednej zbędnej nuty.

Podobnie jak większość albumów tego wykonawcy, teksty utworów tworzą zamkniętą historię. Tym razem dotyczy ona dziwnego kościoła (prawdopodobnie kościół św. Marii Magdaleny w Rennes-le-Château), do którego zwiedziony zostaje samotny wędrowiec. Kobieta-wilk, która rezyduje w świątyni uwodzi wędrowca i przekonuje go, aby uwolnił ją od pilnowania kościoła i zajął jej miejsce. Uwięziony przez pakt mężczyzna odwiedza katakumby, aby w jednej z krypt odnaleźć zwłoki należące prawdopodobnie do Chrystusa. Przekonuje się, że światem rządzą wyższe siły, a Bóg i Szatan są jedynie podległymi im istotami. Kryzys wiary doprowadza ostatecznie bohatera do samobójstwa, przed popełnieniem którego wypowiada słowa "This place is terrible" („Terribilis est locus iste”), które widnieją nad wejściem do wyżej wspomnianego kościoła.
K.....1 - #kingdiamond #mercyfulfate #muzyka #gitara #opowiadanie #pasta #creepystory...
  • 1