Wpis z mikrobloga

Mirki, mam problem. Chcę kupić telefon, postawiłem na popularne ostatnio Xiaomi. I tutaj pytanie, mi5 czy redmi 3s? Telefonu chcę używać do facebooka, snapa, messengera, czytania notatek, przeglądania internetu oraz robienia zdjęć (głównie notatek, często wieczorem lub przy braku światła słonecznego ze względu na to, że mam okno od północy. Nie znaczy to, że nie będę robił jakichś szybkich fotek byle czego). Do tego mogą dojść takie rzeczy jak obsługa miBand (jego też planuję kupić, ciekawi mnie ta opaska) i może w przyszłości innych zewnętrznych gadżetów związanych z telefonem. Raczej nie będę grał w gry, a jeśli to raczej gustuję w grach logicznych, wymagających zastanowienia (bez wywyższania, od zręcznościówek mam komputer :)). Komórkę planuję kupić na IBG ze względu na gwarancję (pierwszy chińczyk, wolę mieć jako takie zabezpieczenie). Chciałbym aby telefon wytrzymał i działał płynnie przez minimum 2 lata. Warto dopłacić 100$ do najsłabszej wersji mi5 (3/32 - 260$) czy zakupić redmi 3s (3/32 - 160$)? Jeśli możecie do podeprzyjcie odpowiedź jakimś argumentem :D

#xiaomi #mi5 #redmi3s #telefony
  • 18
mi5 czy redmi 3s


@vaZzz: to dwa różne telefony, bardzo różniące się do siebie

Jak chcesz lepszy aparat to Mi5

Komórkę planuję kupić na IBG ze względu na gwarancję (pierwszy chińczyk, wolę mieć jako takie zabezpieczenie)

kupony

Warto dopłacić 100$ do najsłabszej wersji mi5 (3/32 - 260$) czy zakupić redmi 3s (3/32 - 160$)?


Jeśli masz to moim zdaniem Mi5, lepszy ekran, lepszy telefon, lepszy aparat ale za to słabsza bateria.
@Andczej Jeśli chodzi o baterie to nie jest to dla mnie problem, raczej rzadko spoglądam na telefon, więc chyba nawet na mi5 dojdę do 2-3 dni bez ładowania ;)

@Danjou Fakt, sporo osób o tym pisało. Z drugiej strony w mi5 ludzie czasami narzekają na GPS - zapomniałem dodać, że też chcę używać. No ale nie ma aż tylu wpisów o problemach co w redmi 3s.

Chciałbym jeszcze spytać o fizyczną wytrzymałość
Jeśli chodzi o baterie to nie jest to dla mnie problem, raczej rzadko spoglądam na telefon, więc chyba nawet na mi5 dojdę do 2-3 dni bez ładowania ;)


@vaZzz: może się udać, jak coś to masz QC3.0

Chciałbym jeszcze spytać o fizyczną wytrzymałość mi5. Czy jeśli usiądę w jeansach (klasyczne proste, nie żadne joggery itp.) z telefonem w kieszeni (przedniej) to on to przeżyje? Jeśli tak, to czy case od nihillina
@vaZzz: muszę, co zrobię ( ͡° ͜ʖ ͡°) da się wytrzymać wbrew pozorom. Ale mój były Verne Thor z no name panelem ma żywsze kolory niż ten. Ostrości mu nie brakuje ale kolory są mdłe.
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi - raczej wybiorę mi5 z nadzieją że będzie to inwestycja na następne 2, a może więcej lat :)