Wpis z mikrobloga

Czym nawilżacie swoje twarze? Mam obecnie jakiegoś Cetaphil'a, ale się już kończy i w sumie nic specjalnego. Polecacie coś fajnego? I jak to jest z porannym oczyszczaniem twarzy? Mam teraz mydło z nanosrebrem jako, że moja skóra jest trochę trądzikowa, ale nie wiem czy to dobra opcja. I jeszcze rozumiem, że lepiej jest omijać pelling jak co jakiś czas wyskakują mi pryszcze małe? Pytam bo niby staram się dbać o twarz, a i tak nie jest jakaś super xD

Modameska średnio tutaj podchodzi, ale z osoby z tego tagu powinny się orientować :s

#pielegnacja #modameska #kosmetyki
  • 19
@James0n: jak masz trądzikową, to raczej powinieneś unikać mydeł (u mnie się nie sprawdzają). Codziennie rano i wieczorem musisz myć twarz jakimś żelem, peeling robisz raz albo dwa razy w tygodniu, po każdym oczyszczaniu używasz toniku, a na to krem nawilżający. Ja czasem dokładam sobie jakiś olejek z kwasem, ale to nie jest konieczne. Odkąd tak sobie myję buzię, to mam baby face :)
@James0n: zależy jaką masz buzię, bo moja po tych kwasach produkuje suche skórki i ja używam drobnoziarnistego o takiego http://www.ezebra.pl/pol_pm_ZIAJA-PASTA-PRZECIW-ZASKORNIKOM-75ML-47783_1.jpg
Enzymatycznego nigdy nie używałam, ale wiem że moja skóra raczej by nie odczuła po tym różnicy, no i ja lubię to miłe uczucie tarcia ʕʔ A i jeszcze jedno! Do tego żelu i peelingu używam takiej specjalnej gąbeczki do demakijażu, która robi niezłą robotę bo jest dokładniejsza
@sillemo: Coś słyszałem o tym, żeby unikać tych drobnoziarnistych właśnie jak się ma trądzikową skórę, ale ja się zbytnio na tym nie znam :s Spróbuję poużywać tego co mam obecnie peelingu i ewentualnie jak coś będzie nie tak to zmienię na ten enzymatyczny.
@James0n: Zależy co jest przyczyną trądziku. Peelingi są dobre po leczeniu lub przy szerokich porach kiedy przyczyną jest zapychanie się ich przez zanieczyszczenia i pyłki. Jeśli masz bardzo delikatną skórę peelingi Ci ją pokaleczą i nie poprawią jej stanu.
Ja polecam krem, który ciężko jest kupić - Orientana Morwa i Lukrecja. Jest bardzo treściwy, na początku wydaje się tłusty i szczypie ale skóra musi się najpierw przyzwyczaić. Mimo, że jest ciężki
@sillemo: Mam jeszcze jedno pytanko. Bo mam takie czerwone blizny po starych pryszczach. Kupiłem ostatnio w aptece pewien środek na te blizny, ale nie jest on jakoś wyjątkowo skuteczny. Niby znikają powoli niektóre zabarwienia, ale twarz dalej wygląda nie do końca udanie. Masz może jakieś rady?
@James0n niestety nie wiem jak sobie z tym radzić. Ja maskuje takie niedoskonałości makijażem. Niedługo idę do dermatologa, bo już stara jestem, a cera jak u nastolatki ( ͡° ʖ̯ ͡°)