Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem z przeglądarką. Mianowicie tego typu, że mam w domu 2 routery i na dwóch występuje problem, u kogoś innego, czy na innych routerach już nie więc zakładam, że problem siedzi w routerze.
Po wpisaniu czegokolwiek będąc na WIFI w przeglądarce przekierowuje mnie na strone tradeadexchange.com (jakies malware) i nic się nie da zrobić. Wyskakują reklamy, płatne smsy i nic już nie można zrobić. Może ktoś się tego pozbył i przekaże dobrą nowinę jak, bo męczę się już z tym od ponad pół roku.
Co już zrobiłem:
-oczyszczanie nic nie dało
-całkowite usunięcie przeglądarki
-przywracanie do ustawień fabrycznych routera
-usuwanie z rejestrów
*wszystko co było możliwe z poradników.
- informatyk był, zainstalował nowy (soft?) w routerze, pozmieniał jakieś dane, też nic nie dało
Czy jedynym sposobem jest wymiana routerów :OO ? Help, bo już kur.cy dostaję
#komputery #malware #internet #chrome #przegladarki #wirus
Pobierz RyszardTyDraniu - Mirki mam problem z przeglądarką. Mianowicie tego typu, że mam w do...
źródło: comment_T0Y8x5r26by03oMjAe0QDHmUf5oQmEUR.jpg
  • 13
@RyszardTyDraniu: to jest mocno dziwne, jeśli był zainstalowany nowy soft na ruterze i nadal się to powtarza, a jeszcze bardziej dziwne jest to, że występuje na dwóch ruterach.

Z tego co można wyczytać w sieci to jest problem wynikający z jednej z wtyczek do przeglądarki, a wedle innych wpisów jest to wirus który instaluje się wraz z darmowymi programami.

Szczerze wątpię, by była to kwestia jakiegoś zakamuflowanego babola w ruterze -
@dGustator: Dlatego cała ta sytuacja jest bardzo dziwna. Tak jak wspominałem, ktokolwiek do mnie przyjdzie i połączy się z moim WIFI od razu ma to gunwno u siebie, więc to musi siedzieć w routerze. Wszystkie sprzęty w domu które mają połączenie z WIFI mają ten sam problem.
Jakies pół roku temu był artykuł na necie, że prawie 3 mln TP-LINKÓW zostało zaatakowanych tym wirusem, bo nikt nie miał zmienionych haseł. Oczywiście
@RyszardTyDraniu: a jak łączysz komputer po kablu to jest to samo?

Ja miałem tego typu robale po zainstalowaniu jakiegoś „freeware”, ale nie spotkałem się, żeby coś takiego siedziało w ruterze…

Wpisz w CMD „ipconfig/all” i zobacz jaki masz podany adres DNS. Powinien być zgodny z bramą domyślną (default gateway)
@RyszardTyDraniu: jeśli to siedzi w dwóch ruterach to dla mnie jest to czarna magia. Obstawiałbym raczej jakiegoś wirusa który rozszedł się na wszystkie urządzenia np. za pośrednictwem pendrive, a na telefon mógł wejść w ramach synchronizacji (automatyczne pobieranie dodatków itd.) - to wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, choć jednocześnie nadal nadzwyczajne.