Wpis z mikrobloga

Tydzień 1 - Ukulele
Podejmuję się wyzwania "52 tygodnie z Polaridem" czelendż, czyli każdego tygodnia roku będę robił fotkę Polaroidem, co w przeciągu roku daje właśnie 52 zdjęcia. Aparat Polaroid Impulse AF, film Impossible Project 600 gen. 3. Zdjęcie bardzo niepoprawne, bo zapomniałem jak bardzo ten aparat jest "ciemny" (a suwak ekspozycji miałem ustawiony na max na +) i zapomniałem że to viewfinder, więc obraz widziany w wizjerze jest przesunięty względem tego padającego na obiektyw, zboczenie po długim obcowaniu z lustrzanką :/
PS. skorzystam z okazji i poproszę o pomoc - wrzucam zdjęcie zdjęcia, gdyż mam gówniany skaner i nie potrafię skorygować kolorów tak żeby były prawidłowe, próbowałem z różnymi balansami kolorów, kontrastem, jasnością itd w GIMP ale nie udało mi się uzyskać obrazu takiego jak rzeczywisty, czy chciałby ktoś pobawić się i podpowiedzieć jakie operacje wykonać na obrazie aby przywrócić kolory do normalności? W komentarzu zdjęcie prosto ze skanera.
#fotografiaanalogowa #fotografia #polaroid
Zakładam tag żebyście mogli sobie obserwować albo czarnolistować: #52tygodniezpolaroidem
Pobierz xerxes931 - Tydzień 1 - Ukulele
Podejmuję się wyzwania "52 tygodnie z Polaridem" cze...
źródło: comment_lZUWJLAYr3LmDgHXUQ61YprqxQYDCB3g.jpg
  • 13
@RicoElectrico: no właśnie to skaner z taniego urządzenia wielofunkcyjnego Brother, serio nie da się nic z tym zrobić? Dlaczego, podobno w obróbce obrazu można różne cuda wyczyniać, a tutaj tak na oko to chyba wystarczy jakoś zmniejszyć ilość niebieskiej składowej i potem jakoś poprawić chyba, sęk w tym że się na tym nie znam i nie umiem tego zrobić żeby wyszło dobrze, a jak używam opcji "wyrównanie poziomów" w GIMP to
opcji "wyrównanie poziomów" w GIMP to niby się wyrównują, ale efekt jest strasznie gówniany.


@xerxes931: to jest equalizacja (a nie normalizacja) histogramu czyli coś co właściwie z definicji masakruje obraz ( ͡° ͜ʖ ͡°)