Wpis z mikrobloga

Proszę Państwa, oto miś. Ninka mój pierwszy miś. Ma już ponad 29 lat. Jest po wielu przejściach, tragediach życiowych i rozterek. Kiedyś, za młodu wszędzie razem podróżowaliśmy, zwiedzaliśmy świat. A teraz leżał sobie spokojnie w szufladzie, aż ujżała Go moja córka i bardzo jej się spodobał. Fajnie, ale boję się że może długo nie pożyć w rękach dwulatki. A jeszcze nie chcę się z nim żegnać. Zdecydowanie widać na nim upływ czasu... Mirabelki i Mirecz macie jakiś dobry sposób lub pomysł jak mogę wzmocnić mojego przyjaciela?
#szydelkowewytwory #rekodzielo
źródło: comment_bFRntJh90tmEMtQv4W61XDmaTO6oN8Wv.jpg
  • 23
@kulu: Jeśli zaczyna się przecierać, można uszyć mu ubranko - dyskretnie scala Misia. Ale ten wygląda na zachowanego idealnie jak na tyle lat, więc chyba na razie wystarczy chować przed dziećmi :)
@kulu: piękny () też mam takiego misia, dostałam go od Taty jak miałam dwa lata i to jest najpiękniejszy i chyba najcenniejszy sentymentalny przedmiot jaki posiadam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@measure: no właśnie zaczyna się przecierać, w szczególności spójrz na "rączki" i przy szyi. Nie da rady już przed nią chować, widać że jej się spodobał taki wyświechtany. ubranko by było chyba najlepsze z delikatnym golfem ....
@matra: miałam chyba z 4 miesiące jak Go dostałam, nie umiem się z nim rozstać. Jest wyjątkowy :)
@kulu: To na razie może nawet czasowe ubranko, nie naszyte, tylko nałożone - i żeby był jak najbardziej "opakowany". Ale ja i tak próbowałabym chować przed dzieckiem, albo wymóc na nim bardzo delikatne traktowanie misia (o ile się da u dwulatka).
@kulu szydelkowe wytwory to nazwa własna a tag jest autorski i należy do @rud3lke. fajnie że kojarzysz bo to niewątpliwy fejm dla autorki ale na przyszłość może nie używaj no chyba, że Rudelke Ci naprawi tego misia i będziesz się chciała pochwalić efektami :-)
@anenya jakby był autorski, to OPka nie mogłaby pd nim pisać. Skoro autorka tagu nie ubiega się o jego autorskość pomimo uświadomienia jej co najmniej raz że powinna, to widać nie zależy jej.
@nicari o, a to tagi autorskie już działają? tak czy owak Szydelkowe Wytwory to nazwa własna, nazwa działalności Rudelke i nie powinna być używana do byle pierdoły kogokolwiek z wykopu.
@anenya trzeba napisać do moderacji, by oznaczyli jako autorski i tylko gdy autor napisze pod tym tagiem, to użytkownik dostanie powiadomienie. I tylko wtedy jest autorski. Jeśli autor się tym nie interesuje, to jest tak samo nieautorski jak #gownowpis.

@nicari Wiesz nie każdy siedzi na wykopie 24h i mogła nawet nie zauważyć. Akurat kwestia że tagi autorskie w końcu działaja jest tu najmniej istotna - a porównywanie, napiszę raz jeszcze, NAZWY WŁASNEJ, pod którą prowadzona jest działalność na fejsbuku, którą ludzie kojarzą do byle tagu jak gównowpis jest co najmniej nie na miejscu. Zwróciłam dziewczynie uwagę żeby po prostu na przyszłość nie używała tego tagu, mogła nie wiedzieć że jest autorski,
@nicari: Ostatni raz jak sie tym interesowalam to jeszcze nie dzialalo, a mam w zyciu wazniejsze rzeczy do roboty niz siedzenie w piwnicy i przegladanie mirko 24/7 :P Zreszta, skoro tag nie ma ze mna nic wspolnego i sa bole ze tag jak tag to nie wiem zupelnie czemu nikt go nie uzywal przede mna. Zreszta, serio, tak ciezko sprawdzic taga zanim sie go zacznie uzywac? ( ͡° ʖ̯
@rud3lke ja zacznę publikować swoje prace pod tagiem spacex a jak ktoś mi zwróci uwagę to mu powiem że Elon się nie zgłosił po autorski tag, więc mogę pisać co tylko chcę ;p
@anenya: @rud3lke: Autorskie tagi, przynajmniej na tę chwilę, działają jedynie tak, że jedna osoba jest "autorem" ale nie jest on na wyłączność - inne osoby nadal mogą go używać - istnieje tylko dodatkowa możliwość wyświetlania wszystkich wpisów bądź tylko tych "autora". Tako rzecze Wykop. Skoro jednak tag nie jest póki co nikomu nadany jako autorski to w ogóle nie ma o czym mówić ( ͡° ͜ʖ ͡
@vandalia: Przecież ten "uniform" jest robiony na drutach, nie na szydełku. Serio, jak używacie jakiegoś zwrotu, to zapoznajcie się z jego znaczeniem, bo to tak jakbyś napisała o obrazie farbami olejnymi że jest to naszkicowane :P
Btw, tak, umowa o dzieło. I oczywiście sprzedawanie w komis sklepom rękodzielniczym i pewnemu wydawnictwu komiksowemu, które wystawia je w swoim sklepie online, niektóre mireczki już znalazły i pytały czy to moje ( ͡°
@kulu: te misie są z etsy, misie i ciuszki, i ładna robota więc nie może być tanio :D ale pewnie są i wytwórcy co zrobią po taniości (niestety...). Miałam raczej na myśli, żeby sobie samej zrobić coś podobnego na szydełku (pewnie jakieś darmowe tutoriale by się znalazły a czasem i w czasopismach rękodzielniczych są fajne pomysły) ale jeśli misiek i tak do zabawy to może jednak rękodzieło nie warto, ja
@vandalia: W zasadzie z oddawania w komis zrezygnowałam po tym, jak kobieta z komisu rękodzieła u mnie w mieście, z którą nawiązałam współpracę zawinęła interes bez uprzedniego poinformowania o tym i zrobił się niezły Meksyk z tego, nawet w telewizji o tym później mówili (,) Co do licencjonowanych postaci - z tym jest naprawdę różnie, serio. Kiedyś dostałam tzw. legal notice od przedstawicielki Marvela, jak wystawiłam na
@rud3lke: spoko, dzięki, robiłam research jak radzą sobie rękodzielnicy bez zakładania firmy, żeby było ok, ale jakby nie patrzeć to i tak wychodzi, że dg to najbezpieczniejsze i najwygodniejsze rozwiązanie, zwłaszcza jeśli robi się coś jeszcze... Twórcy jak twórcy, ale jak czytam takie i takie newsy to właśnie bym się raczej obawiała firm, które ich prawa autorskie przejmują i zarabianie na kopiowanych designach czy samo bezprawne ich wykorzystanie robi im koło