Wpis z mikrobloga

Posiadłość Szaleństwa: 2 edycja.

Uwaga - spoilery!

Piątek spędziłem ze znajomymi (łącznie 5 osób) na całodniowym graniu w PS:2ed (mieliśmy w planach jeszcze Grę o Tron i Eldritch Horror, ale PS wygrało wszystko) - łącznie 12 godzin w świecie grozy i tajemnicy.
Grę oceniam 10/10 - może ta ocena się zmieni z czasem, na chwilę obecną po 5 grach nie mogę wyjść z zachwytu - moi znajomi także. Tajemnica, strach, rozwiązywanie łamigłówek, walka z potworami i z przerażeniem - fani tych klimatów będą zachwyceni.

Zagraliśmy 3 scenariusze.

Pierwszy scenariusz - czas gry - 3 godziny.
Był to scenariusz wprowadzający moich znajomych w tę grę. Długo próbowaliśmy rozwiązać zagadkę, a przeciwnicy nam przeszkadzali na każdym możliwym kroku. Kilka źle rzuconych kości nie pozwoliły nam uniknąć przeciwników, aż w końcu posiadłość rozstała wchłonięta do otchłani. Porażka tylko nakręciła nas na kolejny scenariusz.

#gryplanszowe #grybezpradu #posiadloscszalenstwa
S.....a - Posiadłość Szaleństwa: 2 edycja. 

Uwaga - spoilery!


Piątek spędziłe...

źródło: comment_PohtAcNDgadQUVVvihjVAShzt8DI2toA.jpg

Pobierz
  • 4
@Szewa: Drugi scenariusz - Ucieczka z Innsmouth.

Zaczęła się szybko, każdy poleciał w inną stronę, aby jak najszybciej zbadać teren, żeby zobaczyć co na nas czeka. To był błąd - wiele tur poświęciliśmy na walki z hybrydami, aż w końcu zaczął się palić ogień. Ogień strawił większą część planszy. Jeden z naszych został ranny (może wykonywać tylko jedną akcję), a potem złapały go 3 stwory.
Ludzi o słabych nerwach prosi się,
S.....a - @Szewa: Drugi scenariusz - Ucieczka z Innsmouth.

Zaczęła się szybko, każ...

źródło: comment_llEOqjeD5gC9RejoR89AV4CMr6SVMboK.jpg

Pobierz
@Szewa: Scenariusz numer dwa - po raz drugi.

Wiedzieliśmy co gdzie jest i na co należy zwrócić uwagę. Poruszaliśmy się dwójkami, co skutkowało szybszą walką - ale gra i tak nie zamierzała pozwolić nam wygrać. Gdy wypełniliśmy już 70%-80% warunków zwycięstwa 3 graczy oszalało (gdy oszalejesz dostajesz kartę szaleństwa - na jej odwrocie widnieją nowe warunki zwycięstwa dla tego gracza). Nikt nie wiedział czego się spodziewać. Zmierzaliśmy do wygranej, czuć było
S.....a - @Szewa: Scenariusz numer dwa - po raz drugi.

Wiedzieliśmy co gdzie jest ...

źródło: comment_RcOIck3xBiLXJYMxgTKiVzlWnsnrheyB.jpg

Pobierz
@PanBekon: Grając drugi raz ten sam scenariusz byłem sceptycznie nastawiony, bo przecież wiem co gdzie jest i jak iść. Ale tu bylem zaskoczony, mapa wyglądała ta samo, ale przedmioty, łamigłówki i postacie pojawiały się już w innych miejscach, więc idąc po topór zrobiłem zdziwioną minę, gdy ze skrytki podniosłem Whiskey.

Jeśli chodzi o wątek tajemnicy - za drugim razem już wiesz mniej więcej co trzeba zrobić, więc za dużej tajemnicy nie