Wpis z mikrobloga

Mireczki, jak podchodzicie do kwestii odpalania auta w czasie odsnieżania? Niestety nie posiadam garażu i rano często staje przed pytaniem, odpalić auto w czasie odśnieżania czy nie.
Szukałem info w necie, ale większość "artykułów" odnosi się do rozgrzewania auta (czyli dojścia do 90C) a to wiadomo, że nie ma sensu, chodzi tylko o lekki start. Na moje, lepiej jest odpalić auto, niech pochodzi 2 min lekko się ogrzeje i dopiero wtedy wyjazd z parkingu. Jak dla mnie to lepsze rozwiązanie niż na całkowicie zimnym silniku w gaz i wyjazd z parkingu. Wiem, że według przepisów nie można mieć odpalonego auta dłużej niż minutę, ale powiedzmy sobie, że pomijam w tym momencie ten punkt. Tak wieć lepiej odpalić i odśnieżać czy opdalić póżniej?
#motoryzacja #zima #odsniezanie #ankieta

Jak odśnieżasz samochód?

  • Opdalam auto i dopiero odśnieżam 86.4% (89)
  • Najpierw odśnieżam potem odpalam i od razu ruszam 13.6% (14)

Oddanych głosów: 103

  • 18
@takecare: jeżeli chcesz dbać o silnik, należy ruszyć od razu po odpaleniu, aby silnik się nagrzał do odpowiedniej temp. Stojący silnik pracujący na jałowych obrotach, zanim się nagrzeje, to pracuje na zimnym oleju co nie jest wskazane Elo
@moporzysta: Też z takiego założenia wychodziłem, ale jest pare kwestii, które mi dają do myślenia. Silnik od razu po opaleniu jest zimny, olej momentalnie się nie ogrzeje, więc ruszając od razu po odpaleniu tak czy inaczej nie ma dobrego rozprowadzenia oleju, silnik też pracuje na ssaniu. Dając mu 2 minuty na ogrzanie, wszystko jest jakby lepiej przygotowane do obciążeń (przy -10 2tys obrotów to moim zdaniem duże obciążenie dla silnika). Nie
@takecare: również zastanawiałem się nad tym dłuższy czas temu. Po obejrzeniu wielu filmików, przeczytaniu różnych artykułów w sieci, prasie czy książkach wywnioskowałem, że nie należy odpalać auta i zostawiać go na postoju niezależnie od czasu. Ja najpierw odśnieżam a następnie uruchamiam silnik i czekam maksymalnie kilka sekund żeby olej dopłynął do wszystkich miejsc i ruszam. A obroty max. 2400 i zmiana biegu.
@takecare: Ja odpalam tylko po to żeby nawiew #!$%@?ł na przednią szybę i mi nie parowała. Na silnik mam #!$%@? bo przeżył tyle lat że jak ma #!$%@?ąć to i tak #!$%@? a #!$%@? wie jak poprzedni właściciele traktowali auto.
2 minuty, skrobanie zajmuje zazwyczaj dłużej ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@moporzysta: Mi nigdy nie zajmuje dłużej.. Skrobanie całej przedniej szyby bez zostawiania niczego to się mieszcze w jakiś 40 sekundach. Do tego boczne i tylna i w 2 minutach się mieszczę...
Co innego jak jeszcze trzeba odśnieżać to wtedy się dłużej schodzi.