Wpis z mikrobloga

Witam, tak przeglądam #aliexpress i widzę maski smogowe nawet na ali już są :) ale za tą cenę myślę że warto... Nie tak jak u nas 200 zł. Zmienię filtr na jakiś lepszy u nas i już. Tylko pytanie mam, te czarne dwa plastiki na bokach, to są to tylko zaworki do odprowadzania powietrza wydychanego czy są to filtry?
#krakow #smog
https://pl.aliexpress.com/item/Cycling-Bicycle-Motorcycle-Riding-Face-Mask-Outdoor-Sports-Ski-Snowboard-Carbon-Protective-Filter-Thermal-Windproof-Face/32229320325.html?spm=2114.13010108.99999999.13.rNDKl9
  • 21
@dob3k: no takie nie, ale wszyscy w okół mnie chodzo właśnie w takich jak to nazwałeś mortal combat :D nie wiesz czy są na nich te zaworki czy to filtry? Jeszcze się zastanowie czy kupować, tylko chce wiedzieć o co w nich kaman
Tu masz normalne maski przeciwpylowe PM2.5 w ktorych nie bedziesz wygladal jak kosmita. (I pewnie lepiej dzialaja)


@dob3k: jeśli chcesz tylko się przespacerować to spoko. Do jakiegokolwiek sportu się to nie nadaje...
@dob3k: no takie nie, ale wszyscy w okół mnie chodzo właśnie w takich jak to nazwałeś mortal combat :D nie wiesz czy są na nich te zaworki czy to filtry?


@przemek1259: to są zawory żeby wypuszczać powietrze bez udziału filtrów.
@przemek1259: ja taką zamówiłem rok temu i tak śmierdziała plastikiem, że nie pomogło jej nawet 3-miesięczne wietrzenie - wdychanie jej zapachu było gorsze od najgorszego smogu
@przemek1259: no to do czegoś takiego taka "cywilna" pewnie wystarczy. Byle tylko szczelnie przylegało do twarzy - ta podrzucona przez @dob3k wygląda jakby miała spore szpary między nosem a policzkami...