Wpis z mikrobloga

Dziękuję Wykop. Dzięki Wam podjąłem decyzję. Widząc kolejny artykuł traktujący o lekarzach, jacy to idioci, jak dużo zarabiają, jak nic nie robią - zdecydowałem. Zaczynam uczyć się języka i #!$%@? stąd jak najszybciej. Serio. Zarabiam mniej niż wynosi pensja minimalna (tak - to możliwe - 2007 brutto, a od tego muszę jeszcze odprowadzić obowiązkową składkę na Izbę Lekarską), studia spieprzyły mi dużą część życia i mocno podkopały pewność siebie, a teraz po godzinach czytam, że lekarze są #!$%@?, mają o sobie wydumane zdanie etc. Na rezydenturę ciężko się dostać bo rozdają jakieś pojedyncze miejsca pomimo braku specjalistów. No i do końca specjalizacji ok. 2200 na rękę. A z tego trzeba opłacić sobie szkolenia, książki, konferencje. Zawsze chciałem tu zostać, zawsze się denerwowałem, że ludzie są dla siebie niedobrzy w Polsce. Kiedy tylko mogłem starałem się pomagać ludziom.. Koniec. Mam to w dupie. Po prostu nie mam już siły. Wyjadę tam, gdzie będę pracować i żyć w normalnych warunkach. Nie wiem skąd się wezmą lekarze w Polsce, ale nawet Ukraińcy omijają nas szerokim łukiem.

#zalesie #medycyna
  • 10
@pepone: z resztą olej takie artykuły i komentarze :D 3/4 to wymyślone bzdury albo powielane urban legends.
Zauważ, że zawsze przy takich wypocinach pojawiają się jakieś #!$%@? z tekstami " bo ja mam znajomego profesora i jeździ buggati" - tak #!$%@? nagle połowa społeczeństwa ma w rodzinie lekarza i do tego profesora.
Społeczeństwa, które nigdy nie trzymało w ręku książki a codzienna lektura ogranicza się do etykiety domestosu.

Niestety ale polacy
@paramedic44 nie dostaną bo niby czemu? Nie są częścią Unii czy Schengen a pozwolenie na pracę to nie obywatelstwo.

@pepone ja mam inżynierów z Ukrainy w pracy. Nastroje są takie że prędzej zostaną u siebie w Kijowie niż na zachód będą jechać. Polska jest dobra bo blisko, podobna kultura itd. Zarobki nie są jakoś dużo wyższe u nas w branży.