Wpis z mikrobloga

@JacksonDaniels: Nie chcą w jakikolwiek sposób legitymizować zarzutów opozycji? Większość przekazu medialnego PiS opiera się na podkreślaniu awaturnictwa PO i .N i każde oskarżenie jest zbijane jako całkowicie fałszywe i nie mające podstaw.

Drugie możliwe wyjaśnienie (i uzupełniające się z pierwszym) to #oblezonatwierdza. To jest atak na nasz rząd i musimy się bronić za wszelką cenę.
@JacksonDaniels:
Kwestia typowa polityczna.
1. Oznaka słabości. Samcom alfa to nie wymaga. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A za takich ma ich elektorat.
2.Jakby się teraz poddali, to opo. dostałaby orgazmu, i chciała wincyj-wincyj i się nakręciła, że PiSem można wygrać jak się przyciśnie. A to jest jeszcze gorsze dla nich niż pkt. 1
3. W sumie, to gdyby nie ta inba z uwaleniem poprawek, to technicznie rzecz
zgodnie z prawem, jedyne wątpliwości są co do kworum


@TenebrosuS: Kworum jest w tym najwazniejsze, to nie są "jedynie" wątpliwości.

czemu PiS po prostu normalnie nie uchwali tego budżetu


@JacksonDaniels: Bo są #!$%@? - tym bardziej, że budżetu mozna nie uchwalić, tylko wydatkowac na pdostawie tzw. prowizorium budżetowego.

no chyba, że przewidywali że się problem nie rozwiąże az do lutego i że Duda odwazy się rozwiązac Sejm.
@k1fl0w: Domniemanie niewinności, to druga strona musi udowodnić, że kworum nie było.
To domniemanie było dodatkowo wzmocnione dokumentacją (oświadczenia posłów, lista). Jeśli ktoś twierdzi, że te papiery są fałszywe, musi jest zakwestionować kontr-dowodem.
Gadanie "nie było mnie tam, ale tak mi się wydaje", to lipa.
Opo. powinna policzyć posłów, i trąbić 24/7 że kworum nie było. Trąbi?
Ma dowód, żeby podważyć, dokumenty, uchwałę senatu, i za jakiś czas podpis Dudu?
Ma
Pobierz bilas - @k1fl0w: Domniemanie niewinności, to druga strona musi udowodnić, że kworum n...
źródło: comment_saYGwjKJjgJKGfvfMQVNli2VGWSg7Lch.gif
@k1fl0w: Zamiast zająć się smogiem, czy długiem publicznym, to my dyskutujemy:
"A gdyby tu był nagle sejm w przyszłości i wasz parlament mały tędy głosował przy kworum, którego jeszcze nie miał?"
#mis
@TenebrosuS:
1) czy widziałeś już te oświadczenia?
2) czy mam wierzyć połom partii rządzącej na słowo, że byli i głosowali?

@bilas:

Domniemanie niewinnośc


a co z regulaminem sejmu?
możesz mi powiedzieć kto głosował i jak ? (dla mnie to ważne bo głosowany był budżet)
czyli teraz ma się tym zająć prokuratura?
1) czy widziałeś już te oświadczenia?

2) czy mam wierzyć połom partii rządzącej na słowo, że byli i głosowali?


@k1fl0w: napisz o informację publiczną to dostaniesz skany

a co z regulaminem sejmu?

A co ma być? Art 188 pkt 3

3. W razie niemożności przeprowadzenia głosowania przy pomocy urządzenia do liczenia głosów, Marszałek Sejmu może zarządzić głosowanie przez podniesienie ręki i obliczenie głosów przez sekretarzy.


możesz mi powiedzieć kto głosował i
@k1fl0w: Tak, teoretycznie, prokuratura. A kwestie regulaminu do TK.
Ale praktycznie to trzeba pamiętać, że, prokuraturą kieruje ten Pan poniżej.
I on, i TK zaklepią to co się odbywało dziś.
A zresztą tak jak już pisałem:

Art. 219 Konstytucji RP

4. Jeżeli ustawa budżetowa albo ustawa o prowizorium budżetowym nie weszły w życie w dniu rozpoczęcia roku budżetowego, Rada Ministrów prowadzi gospodarkę finansową na podstawie przedłożonego projektu ustawy.


I już widzę,
Pobierz bilas - @k1fl0w: Tak, teoretycznie, prokuratura. A kwestie regulaminu do TK.
Ale pra...
źródło: comment_g0gegpj3McG08zgIVw7fpskmAkKyLwGi.jpg
A na jakiej podstawie posłowie opozycyjni nie mieli dostępu do marszałka i do zgłaszania wniosków?


@k1fl0w: nie czytałem dokładnie stenogramu, ale z te co mi się rzuciły w oczy, to próbowali je zgłaszać w trakcie głosowania, gdy nie można ich zgłaszać.