Wpis z mikrobloga

-Szef dzwoni: Robota jest! Przyjeżdżaj do firmy! Będzie zaraz klient na instalacje Linuxa
-Wracam czym prędzej do firmy
-Klient już czeka na mnie
J- Ja
K- Klient
K: Potrzebuje zainstalować dystrybucje Linuxa "Kali", w sumie już go zainstalowałem ale nie potrafię skonfigurować sieci, nie działa po Wi-Fi i po kablu
J: Czemu akurat ta dystrybucja? sam osobiście jako rezerwy używam Ubuntu i jestem zadowolony
K: Bo chcę hakować! a ten system jest taki, że ma już wszystko zainstalowane!
J: Jak Pan chcę "hakować" to musimy Pan znać podstawy Linuxa oraz podstawy sieci, zna Pan?
K: Nie i nie muszę! bo tam wszystko z automatu!
J: To che być Pan "hakerem" a nie potrafi Pan skonfigurować karty sieciowej?
K: Nie potrafię...
-----------------
#!$%@?ł się i wyszedł xD
#heheszki #praca #it #informatyka
  • 58
@love2spooch: ale wiesz, że ktoś może chce parę tutoriali potestować i poszpanować przed synem co umie zrobić a nie być pełnoprawnym hackerem. Ja przez studia męczyłem się na windowsie, cygwin i cmake i inne bieda rozwiązania ( prócz programowania w C gdzie dla spokoju zainstalowałem Ubuntu ), czuje, że jakbym chciał potestować coś na Kalim to też bym zastanawiał się jak go skonfigurować mimo, że samo działanie narzędzi w nim zawartych
@kawa-i-papierosy: moim zdaniem dobrze zrobil. Z takim klientemi byloby wiecej problemow niz ci sie wydaje. Jakby sie okazalo ze nie da sie hakowac xd to do kogo by sie rzucil w pierwszej kolejnosci? Oczywiscie ze do informatyka. Hurr zle zainstalowane, nie zna sie, oddawaj kase #!$%@? durr