Wpis z mikrobloga

@OneD: Pod względem wydajności, jakości grafiki itp jest tak podobnie, że nie zauważysz różnicy, no chyba, że byś porównywał dwie klatki obok siebie. Przy normalnej grze nie wychwycisz różnic. Bardziej uwagę na:
- Który pad bardziej Ci podchodzi (moim zdaniem ten Xboxa miażdży konkurencję)
- Czy masz jakiś znajomych z którąś z konsol? Wymiana gier, wspólna gra multiplayer.
- Które exclusivy bardziej Ci odpowiadają. (Forza Horizon vs Drive Club, Forza Motorsport
Xbox też ma taką funkcjonalność? Wiem, że wszystko zależy od gry i od tego czy producent wypuści patch, ale fajnie gdyby konsola sama w sobie miała taką funkcję :)
@OneD: Pytanie, w co chcesz grać. PS4 ma lepsze (wg mnie) ekskluziwy, XO ma za to kompatybilność wsteczną... Ciężko jednoznacznie określić, która jest lepsza, raczej wynik jest remisowy. Zależy czego oczekujesz od konsoli. Ja wybrałem PS4 ze względu na większą ilość gier dostępną na rynku wtórnym (w punktach wymiany, wśród znajomych itp), ale ta sytuacja powoli się wyrównuje :)
@kruz0: Zastanawiają mnie też pady. Większość mówi, że Xbox ma lepsze... A to jednak ma duże znaczenie, bo to jedyne czego będę tak na prawdę dotykał na codzień jeśli chodzi o granie - masz jakiś punkt odniesienia jeśli chodzi o pady do Xboxa,a PS4?
@OneD: Przesiadałem się z XO na PS4, więc miałem do czynienia z obydwoma. Pad od XO jest solidniejszy, lepiej go czuć w ręku no i ustawienie gałek niektórym bardziej pasuje. Mi nie podobały się klawisze LB/RB, dla mnie był to dość ciężki nacisk. Minusem na pewno są baterie, które trzeba wymieniać (każdemu chyba się rozładowały w środku grania w nocy i nie miał na chacie zapasowych :)) - z tego co
@OneD: Generalnie przesiadłem się z PS4 na Xbox One i mogę powiedzieć, że nie żałuję. Zmianę kierowałem tym, że na Xbox można mieć więcej gier w tej samej cenie tzn. subskrypcja gold na rok i ea access daje dużo więcej i dużo lepszych gier niż ps+. Dzięki temu nie mam 20 gier razem z kilkoma na płytach, a 116 z czego około 70 to tytuły AAA.